Miroslava Holoubková

Miroslava Holoubková


"Abyste poznali mou duši, museli byste se mnou žít nějaký čas podle mých pravidel".

                                                                                                                  Miroslava Holoubková

 

Informace o mně

Narodila jsem se 10. 4. 1964 a v současné době je mi 54 let.

 

Můj životní příběh (soukromý život)

Vyrůstala jsem v obci Středokluky poblíž Lidic.
Jsem ze tří dětí nejstarší.

Tatínek pracoval jako letecký mechanik na letišti Praha-Ruzyně.
Maminka pracovala u hasičského sboru na letišti Praha, kde jezdila se sanitním vozem.

Rodiče měli kromě svého povolání i pole a zahradu o rozloze jeden a půl hektaru, takže jsme musely doma i na zahradě hodně pomáhat. Vyrůstala jsem v rodině, kde byla na prvním místě práce a povinnost, ale také poslušnost. Psychická podpora ani pochvala u nás neexistovala. Tatínek byl navíc hodně přísný a příliš se s námi nemazlil. Sebevědomí jsem měla vlivem výchovy nulové.

V devatenácti letech jsem se vdala (aniž bych musela). Byla to doba, kdy se lidé brali okolo dvaceti let.
V roce 1984 se nám narodil syn Zdeněk.
Mezitím jsme začali stavět s manželem dům.
V roce 1986 se nám narodil syn Pavel.

S manželem jsme věnovali veškerý čas dětem a stavbě a na nic jiného jsme čas již neměli. Já jsem kromě různých vyřizování a práce na stavbě vařila celé čtyři roky řemeslníkům, protože jsem tomu byla naučená ze své rodiny, a do toho jsem se starala o syny. V roce 1989 jsme dům dostavěli a v prosinci téhož roku jsme se do něho nastěhovali. O dva měsíce později jsem se nečekaně dozvěděla, že se můj manžel stýká již rok s naší známou, což byl pro mě obrovský životní šok. V tom okamžiku se mi zhroutilo vše, na čem jsem stavěla a pro co jsem žila, a to byla rodina. Na stavbě i v domácnosti jsem se hodně nadřela v domnění, že až dům dostavíme, začneme mít konečně více času na děti i na sebe. Najednou ale bylo vše jinak a během tří měsíců se naše manželství rozpadlo. V té době mi bylo 26 let a synům 3 a 5 let. Rozpad manželství mě hluboce zasáhl, protože jsem ho ani v nejmenším nečekala, a převrátil můj život doslova na ruby.

Když jsem se z této rány trochu vzpamatovala, začala jsem se intenzivně zajímat o to, proč k tomu všemu došlo včetně toho, jaké jsme dělali oba chyby a zdali se jim nedalo předejít, a tím jsem se dostávala k oblastem, jimž se dnes věnuji: k psychologii, astrologii, filosofii, duchovnu, regresím, numerologii atd. Po sedmi letech studií ve zmíněných oblastech jsem opustila zaměstnanecký poměr ve výpočetním středisku a v roce 1997 jsem si otevřela vlastní poradnu. Tento krok mi všichni rozmlouvali, včetně mé rodiny, a někteří lidé se mému rozhodnutí dokonce i opovržlivě smáli. Přesto jsem tento krok učinila, protože jsem cítila srdcem, že chci touto cestou jít. Tato cesta nebyla snadná, protože jsem po ní šla sama bez jakékoli podpory, a zažila jsem i časté házení klacků pod nohy. Přesto jsem na této cestě vytrvala.

Dnes je to již 28 let od doby, kdy jsem na tuto cestu nastoupila, a s naprostou jistotou mohu říci, že jsem tohoto rozhodnutí nikdy nelitovala.

Za tu dobu jsem napsala 7 knih a další knihy dokončuji. Pomáhám také druhým lidem s jejich životem i problémy, a toto vše mě hluboce naplňuje.

Synům je v současnosti 31 a 33 let, žijí již svůj život a já děkuji neustále Bohu, že mi takové děti seslal, protože mi dělají v životě jen radost. Mám také již dva krásné vnoučky Kubíčka a Matýska, které též velmi miluji.

Já sama žiji již patnáct let s partnerem, jehož si nesmírně vážím, protože je to člověk hodný, slušný, poctivý a spolehlivý, který se chová od začátku našeho vztahu tak, jak by se měl dospělý, vyzrálý člověk chovat. A protože jsme si za dobu našeho společného soužití ověřili, že dokážeme jednat oba ve všech životních situacích poctivě, vyzrále a čestně, umocnili jsme náš vztah dne 11. 11. 2016 sňatkem.

 

Info k mé práci

Mou největší prioritou i láskou je psaní knih, v nichž srozumitelným jazykem vysvětluji, jak život uchopit, aby člověk jednou mohl říci, že žil skutečně kvalitní a smysluplný život podle vyšších duchovních pravidel. Mé knihy jsou knihy naučné. Proto je třeba se k nim opakovaně vracet a pracovat s nimi.

Věnuji se také přes dvacet let osobním konzultacím, v nichž lidem pomáhám se vším, co na tomto webu zmiňuji.    

Můj život není postavený na honbě za kariérou, penězi ani požitky. Mým cílem je skutečná touha pomáhat druhým lidem s jejich životem i problémy, a v tomto směru mám naprosto čisté svědomí.

Svou práci nesmírně miluji a nedovedu si vůbec představit, že bych se měla zabývat něčím jiným.

 

U koho jsem studovala (odkud duchovní informace získávám)

Nestudovala jsem u nikoho, protože zastávám názor, že ty nejlepší odpovědi máme všichni ve svém nitru. Proto čerpám poznání především z tohoto zdroje.

Učila jsem se a stále učím také ze životních zkušeností, které neustále analyzuji a vyhodnocuji. Prošla jsem hodně přísnou výchovou, problémy ve vztazích, nedostatkem peněz, problémy v práci, mnoha psychickými i mentálními stavy, které jsem nikdy neřešila antidepresivy ani jinými úniky, a dokonce ani psychology, na výchovu synů jsem byla po odchodu manžela 15 let sama....

V začátcích mé cesty mi byly přínosem i inspirací některé knihy, a knihy čtu ráda stále. 

Zkušenosti druhých lidí jsem nevyhledávala proto, protože mám vlastní myšlení velmi silné, a navíc, vždy by to byly jen zkušenosti někoho jiného. Já jsem ale potřebovala mít vlastní zkušenosti, abych mohla být ve svých závěrech pevná, a přístup který jsem zvolila, se mi nesmírně vyplatil, protože když dnes něco sděluji, nepochybuji o tom, že to tak skutečně je.

Navíc nikdy mě nezajímaly jen nějaké teorie o ničem, ale vždy mě zajímaly (a dodnes zajímají) pouze takové informace, které problémy skutečně řeší, a řešení je kvalitní. Volby, které přinášejí další problémy, ať přijdou tyto problémy kdykoli, takové volby pro mě nejsou řešením, ať řeším jakoukoli životní situaci. Za vyřešenou považuji pouze takovou situaci, která žádné další potíže související s mými kroky nepřináší. 

Jiným způsobem jsem se neučila.

Ráda bych také dodala, že celých 28 let pracuji především sama na sobě. Neustále analyzuji vlastní myšlení, a pracuji s ním přes různé metody, hlídám si svou komunikaci, pracuji se svými emocemi, a hlídám si i své konkrétní činy, a v této činnosti nikdy neustávám.

Více o sobě psát nebudu, protože ať o sobě napíšu cokoliv, nejvíce vám o mně stejně napoví až má tvorba nebo osobní setkání. Teprve tím zjistíte, kdo jsem i co vám mohu poskytnout.

 

 
tel.: 724 112 434 @: knihy-holoubkova@seznam.cz