Astrologické knihy

V tomto příspěvku vám poskytnu informace o knihách, které doporučuji při studiu astrologie. První tři knihy jsem napsala já, ostatní knihy jiní autoři. Jejich knihy doporučuji, protože je považuji za velmi kvalitní.

Astrologii se věnuji 30 let a mám k ní velmi hluboký vztah, protože mi pomohla pochopit dobře sebe, mé blízké i mé klienty, a nejen to. Je také jednou z oblastí, která mi pomohla pochopit život i to, jak doopravdy funguje, a to vás na žádné škole nenaučí.


Mé knihy naleznete pouze na webu www.knihy-holoubkova.cz pod odkazem: knihy.


Jak postupovat při studiu astrologie
– Miroslava Holoubková

Tato kniha je důležitým základem v začátcích studia astrologie, a povede vás systematicky k tomu, abyste začali astrologii dobře chápat. Poskytuje srozumitelné návody, jak je třeba při studiu postupovat, popisuje srozumitelně všechny planety i domy, naučí vás orientovat se v grafickém rozložení horoskopu a dočtete se v ní i mnoho dalších informací. Je také skvělou pomůckou pro čtenáře, kteří chtějí astrologii studovat formou samostudia. Studujte proto témata v knize pečlivě, protože na ně navazují další body, které byste bez dobrých znalostí základů jen těžko správně vyložili.

 

Astrologická znameníMiroslava Holoubková

Kniha „Astrologická znamení“ vás seznámí s charakteristickými povahovými rysy jednotlivých znamení, která znáte pod názvy Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby, a je psána tak, abyste se v jednotlivých znameních snadno orientovali.

Chcete-li sami sebe i druhé lidi dobře poznat, přečtěte si tuto knihu. Bude vám v poznávání sebe i v poznávání druhých lidí velkým přínosem.

Astrologickým znamením se také říká: sluneční znamení, zvířetníková znamení, znamení zvěrokruhu...

V knize popisuji i povahové sklony všech znamení ascendentu. Znamení, které vládne vašemu ascendentu, vám dává další povahové sklony, které budete mít celý život. Proto je třeba u sebe tyto sklony objevit a nějak je rozvíjet. Já mám ascendent v Blížencích, přestože jsem narozená ve znamení Berana. Proto mám sklony ke vzdělávání sebe i ke vzdělávání druhých, píšu knihy, přednáším, neustále o všem přemýšlím..., což jsou všechno typické sklony Blíženců.

 

Planety ve znameníchMiroslava Holoubková

V knize se dočtete, jak se projevují jednotlivé planety ve dvanácti astrologických znameních, protože teprve to povahu člověka víc upřesňuje. Proto při výkladu astrologie nelze stavět jen na postavení Slunce. Kdo to dělá, zaujímá k výkladu naprosto nesprávný přístup!!!

Sluneční znamení popisovaná v různých časopisech, na internetu nebo v knihách by vás pravdivě vystihovala pouze tehdy, pokud byste měli všechny planety v době narození ve stejném znamení, v jakém máte Slunce. Takový člověk na světě ale neexistuje. Proto je třeba věnovat tématu Planety ve znameních pečlivou pozornost.

V knize se dočtete stručně i o planetách a jejich významu.

 

 

Astrologické knihy jiných autorů, které sama za sebe doporučuji.


Astrologie a sebepoznání – Tatjana Husek Goese

Pěkně napsaná kniha, kterou budete potřebovat, až budete astrologii studovat. V knize naleznete tato témata:

  • živly a jejich propojení
  • planety a jejich význam – Každá planeta je rozepsána na 5.-7. stranách, a význam všech planet je vysvětlen v knize i mytologicky.
  • planety v domech
  • astrologické domy – Domy jsou zde popsány na 12. stranách.
  • aspekty planet – Aspekty jsou zde popsány na 58. stranách.
  • lunární uzly
  • astrologická (sluneční) znamení – Sluneční znamení jsou v knize popsána velmi stručně na 12. stranách, a každé znamení zabere tak půl stránky, což nestačí pro hlubší pochopení.

 

Planety a znamení v domech horoskopu – Howard Sasportas
Tato kniha je zaměřená na téma planety v domech a je skvěle napsaná.

Ascendent – Martin Schulman

Venuše – Erin Sullivanová

Saturn – Liz Greeneová

Karma přítomnosti – Martin Schulman
Skvělá kniha. Doporučuji číst ji klidně opakovaně.

Radost a bod štěstí – Martin Schulman
Skvělá kniha.

Lunární uzly a reinkarnace – Martin Schulman

Retrográdní planety a reinkarnace – Martin Schulman

Klíč k astrologii – Hajo Banzhaf/Anna Haebler
V této knize se dočtete o znameních, planetách, planetách ve znameních a planetách v domech.

 

 

Knihy pro pokročilé astrology


Tranzity, cykly osudu 1.–5. díl – Robert Hand (skvělé knihy)

Slunce a Měsíc (1. díl)

Venuše a Mars (2. díl)

Merkur a Jupiter (3. díl)

Saturn a Uran (4. díl)

Neptun a Pluto (5. díl)

Transity planet – Markus Jehle

Duše v horoskopu – Martin Schulman

Astro-Zdraví – Erich Bauer
Skvělá kniha.

Astrologie psychologie – Herman Meyer

Martin Schulman a Robert Hand jsou autoři, které mám hodně ráda, protože píší srozumitelně, vědí o čem píší, nemotají v jedné knize mnoho témat dohromady, což nemám vůbec ráda… Spíš konkrétní téma dobře vysvětlí. Proto se mi jejich styl psaní líbí, protože stejným způsobem píšu i já. Doma mám velké množství astrologických knih. Ty, které jsem zde uvedla, mě ale nejvíc oslovily.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz