Astrologie – Je důležitější v horoskopu slunce nebo ascendent? 


Milí přátelé, jednou mi přišel do e-mailu tento dotaz: „Chtěla bych poprosit o informaci, zda je důležitější v horoskopu sluneční znamení nebo ascendent. Co upřednostnit? V každé knize píší něco jiného. Také jsem se dočetla, že do 40. let má větší vliv sluneční znamení a od 40. let ascendent.“ Informace paní čerpala z knihy od Ericha Bauera a ptala se mě, jaký na to mám názor já.

 

Má odpověď

Já neupřednostňuji nikdy jedno před druhým, protože obojí je stejně důležité.

Ani se neřídím názorem, že do čtyřiceti let je důležitější jedno, a poté to druhé.

To je, jako byste tvrdili, že ve vašem těle je důležitější víc srdce, než žaludek nebo například mozek. Vše má v určitém celku svou roli. Jen je třeba vědět, jakou roli to či ono hraje.

Proto byste měli pochopit ve vlastním horoskopu vlastnosti svého slunečního i ascendentního znamení, a měli byste přijít na to, kde můžete tyto vlastnosti v životě nejlépe uplatnit.

 

Nyní vám poskytnu návod, jak odpovědi naleznete.

1. Pochopte dobře, jaké vlastnosti jsou typické pro vaše sluneční znamení. Sledujte hlavně klady.

2. Poté se podívejte, v jakém domě máte slunce v době narození, a snažte se pochopit, v jakých oblastech byste se mohli realizovat. Na to musíte znát dobře význam jednotlivých domů.

3. Dále se podívejte, v jakém znamení máte ascendent a určete, která planeta tomuto znamení vládne. Poté si uvědomte vlastnosti této planety. Opět si všímejte jen kladů.

4. Nyní se podívejte, v jakém domě máte planetu, která ascendentu vládne a vyhodnoťte, jakých oblastí se tento dům týká.

5. A podívejte se i na to, zda nemáte v době narození slunce i ascendent negativně provázané s jinými planetami. Říká se tomu aspekty planet. Pokud byste nějaká negativní propojení v horoskopu měli, bude třeba, abyste tyto slabiny správně pojmenovali a pracovali na tom, abyste je poctivou prací na sobě odstranili, chcete-li naplno využít vlastnosti svého slunce i ascendentu. Abyste ale své slabiny dokázali dobře pojmenovat, musíte rozumět dobře tématu aspekty planet.

Když toto vše zvládnete, schopnosti svého slunce i ascendentu naplno rozvinete. A to samé platí i pro kohokoli jiného.

 

Nyní uvedu příklad na mém horoskopu.


1. Já mám slunce v době narození v beranu.
Beran touží druhé vést nebo je někam posouvat. Je rozhodný, od problémů neutíká a dovede se jim postavit atd. Je toho mnohem více, co byste měli u svého slunečního znamení znát. Vy ale můžete mít slunce v době narození v jiném znamení, než ho mám já. Proto byste měli zkoumat pouze své znamení.


2. Slunce mám v době narození ve 12. domě.
Proto se zabývám duchovním poznáním, protože 12. dům k duchovním energiím vždy tíhne. I k práci s vlastním nitrem. A patří do něho i služba druhým lidem i duchovní tvorba. Proto toto vše dělám.


3. Ascendent mám v Blížencích, a jim vládne Merkur.
Merkur vždy tíhne ke vzdělávání sebe i druhých. Proto se těmito záležitostmi zabývám. Předávám duchovní poznání dál druhým lidem formou knih, videí, přednášek, konzultací, psaním článků....


4. Merkura mám v době narození ve dvanáctém domě.
Čím se tento dům zabývá jsem psala výše. Všimněte si, že ve dvanáctém domě mám jak slunce, tak merkura (vládnoucí planetu ascendentu). Proto k duchovnímu bádání silně tíhnu. I k práci s nitrem.

Je toho mnoho, co musíte vyhodnotit, než budete moci stanovit nějaké závěry. Proto já analyzuji vždy celý horoskop a nikdy ne jen nějakou jeho část, protože jedině tak lze dospět k pravdivým a správným závěrům.

 

Chcete-li tyto zákonitosti studovat, vše se dočtete v mých astrologických knihách, které seženete jen na mé adrese, protože své knihy nikomu do prodeje již nedávám.


Mohu vám nabídnout i studium astrologie formou vzdělávacích videí, pokud máte chuť učit se skrze videa sami. Více se dočtete pod odkazem Vzdělávání. 

 

Přeji vám při studiu astrologie hodně štěstí.
Miroslava Holoubková

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz