Astrologie – Je důležitější v horoskopu slunce nebo ascendent? 


Milí přátelé, před pár dny mi přišel do e-mailu tento dotaz: „Chtěla bych poprosit o informaci, zda je důležitější v horoskopu sluneční znamení nebo ascendent. Co upřednostnit? V každé knize píší něco jiného. Také jsem se dočetla, že do 40. let má větší vliv sluneční znamení a od 40. let ascendent.“ Informace paní čerpala z knihy od Ericha Bauera a ptala se mě, jaký na to mám názor já.

 

Má odpověď

Já neupřednostňuji nikdy jedno před druhým, protože obojí je stejně důležité.

Ani se neřídím názorem, že do čtyřiceti let je důležitější jedno, a poté to druhé.

To je, jako byste tvrdili, že ve vašem těle je důležitější víc srdce, než žaludek nebo například mozek. Vše má v určitém celku svou roli. Jen je třeba vědět, jakou roli to či ono hraje.

Proto byste měli pochopit ve vlastním horoskopu vlastnosti svého slunečního i ascendentního znamení, a měli byste přijít na to, kde můžete tyto vlastnosti v životě nejlépe uplatnit.

 

Nyní vám poskytnu návod, jak odpovědi naleznete.

1. Pochopte dobře, jaké vlastnosti jsou typické pro vaše sluneční znamení. Sledujte hlavně klady.

2. Poté se podívejte, v jakém domě máte slunce v době narození, a snažte se pochopit, v jakých oblastech byste se mohli realizovat. Na to musíte znát dobře význam jednotlivých domů.

3. Dále se podívejte, v jakém znamení máte ascendent a určete, která planeta tomuto znamení vládne. Poté si uvědomte vlastnosti této planety. Opět si všímejte jen kladů.

4. Nyní se podívejte, v jakém domě máte planetu, která ascendentu vládne a vyhodnoťte, jakých oblastí se tento dům týká.

5. A podívejte se i na to, zda nemáte v době narození slunce i ascendent negativně provázané s jinými planetami. Říká se tomu aspekty planet. Pokud byste nějaká negativní propojení v horoskopu měli, bude třeba, abyste tyto slabiny správně pojmenovali a pracovali na tom, abyste je poctivou prací na sobě odstranili, chcete-li naplno využít vlastnosti svého slunce i ascendentu. Abyste ale své slabiny dokázali dobře pojmenovat, musíte rozumět dobře tématu aspekty planet.

Když toto vše zvládnete, schopnosti svého slunce i ascendentu naplno rozvinete. A to samé platí i pro kohokoli jiného.

 

Nyní uvedu příklad na mém horoskopu.


1. Já mám slunce v době narození v beranu.
Beran touží druhé vést nebo je někam posouvat. Je rozhodný, od problémů neutíká a dovede se jim postavit atd. Je toho mnohem více co byste měli u svého slunečního znamení znát. Vy ale můžete mít slunce v době narození v jiném znamení, než ho mám já. Proto byste měli zkoumat pouze své znamení.


2. Slunce mám v době narození ve 12. domě.
Proto se zabývám duchovním poznáním, protože 12. dům k duchovním energiím vždy tíhne. I k práci s vlastním nitrem. A patří do něho i služba druhým lidem i duchovní tvorba. A proto toto vše dělám.


3. Ascendent mám v Blížencích, a jim vládne Merkur.
Merkur vždy tíhne ke vzdělávání sebe i druhých. Proto se těmito záležitostmi zabývám. Předávám duchovní poznání dál druhým lidem formou knih, videí, přednášek i psaním článků.


4. Merkura mám v době narození ve dvanáctém domě.
Čím se tento dům zabývá jsem psala výše. Všimněte si, že ve dvanáctém domě mám jak slunce, tak merkura (vládnoucí planetu ascendentu). Proto k duchovnímu bádání silně tíhnu. I k práci s nitrem i různými bloky, které jsou v něm uložené.

5. Nyní přejdu na aspekty.

V mém horoskopu vidíte negativní aspekty ascendentu na saturna v 11. domě, a urana a pluta v 5. domě. Chtěla-li jsem uspět, musela jsem se naučit prosadit své názory vůči parterům (5. dům) i veřejnosti (11. dům), a musela jsem dokázat, že jsem ve svých názorech pevná a neustupuji z nich. A věřte mi, že jsem měla hodně práce s tím, abych to vše ustála. Názory zmiňuji proto, protože k mému ascendentu v Blížencích komunikace i výměna názorů patří.

Partneři mi často říkali, že to, co tvrdím jsou nesmysly, že to vidím blbě, že pravdu mají oni… Neustále mé názory zpochybňovali i zesměšňovali a snažili se mít nade mnou intelektuálně navrch. Cokoli jsem chtěla dělat nebo jsem to již dělala, vždy tvrdili, že to nebude mít šanci na úspěch a nikdy mě v tom nepodpořili (psychicky, finančně ani jinak). A podobně mě srážel ze všeho i můj tatínek.

Veřejnost (11. dům) mi dávala najevo, že si hraju na chytrou jen proto, že jsem otevřeně vyjadřovala své názory i zásady, v nichž se cítím pevná. Z různých skupin mě vyhodili, protože neunesli mou otevřenost i zásadovost, a dokonce ani mé znalosti. Někteří lidé mi škodí za mými zády a šíří na internetu nepravdy o mně…

U Slunce mám negativní aspekt na Urana. I zde jsem musela překonávat velké problémy s partnery, vůči nimž jsem se musela naučit bránit tak, abych si zjednala respekt, a to mě stálo občas velké nervy (Uran vyjadřuje v horoskopu nervy, stresy, náhlé zvraty…). A postavit jsem se musela naučit i mému tatínkovi. Zajímá vás, proč i jemu? Protože slunce je vždy otec nebo autorita, a v mém horoskopu je slunce vládcem mého čtvrtého domu. Proto vztah s otcem. A musela jsem se naučit i to, abych nejednala pod vlivem stresu nebo nervozity ukvapeně nebo podrážděně. A nejen pod vlivem stresu. I pod vlivem náhlého nadšení. Pod vlivem nadšení jsem kdysi navázala vztah, který se později ukázal jako nesprávný. Pod 5. dům, kde mám urana, patří i vztahy. A mnoho stresů jsem zažívala i v práci. Uran je vládcem mého desátého domu, domu povolání. Proto jsem musela stresové situace ustát i v práci. A tam jsem jich zažila opravdu mnoho.

A toto vše jsem se musela učit ustát, protože pokud bych tyto zkoušky nezvládla, silnou osobností bych se nikdy nestala a pak bych nemohla lidi ani vést ani jim nijak radit. Proto je třeba aspekty na slunce i ascendent vždy sledovat, a pracovat s nimi.

V mém horoskopu jsem namalovala u tabulky dole vlevo šipky, kde máte aspekty sledovat. Horoskop si můžete vytisknout na facebooku na mé stránce Miroslava Holoubková, kde tento článek také mám. Tam je horoskop dobře čitelný a můžete si ho pro studium i vytisknout. 

Paní, která mi dotaz položila, otázku směřovala pouze na slunce a ascendent. Proto jsem odpověděla jen na to. Analyzovat je ale třeba vždy celý horoskop a nikdy byste neměli nic odtrhávat od zbytku horoskopu, protože vše je mezi sebou neustále silně provázané.
 

Chcete-li tyto zákonitosti studovat, vše se dočtete v mých astrologických knihách, které seženete jen na mé adrese, protože je nikomu do prodeje již nedávám.


Mohu vám nabídnout i výuku astrologie formou vzdělávacích videí, pokud máte chuť učit se skrze videa sami i bez mé účasti. Více se dočtete pod odkazem Vzdělávání. 

 

Přeji vám hodně štěstí při studiu astrologie.


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz