Astrologie – Rychlosti oběhu jednotlivých planet

Tuto kapitolu se naučte nazpaměť, protože s rychlostmi oběhu planet budete při práci s tranzity neustále pracovat. Tranzity patří mezi pokročilejší témata při studiu astrologie. Jimi se v tomto článku zabývat nebudu. Oběhy planet ale ano.

V následujícím textu oběhy jednotlivých planet rozeberu.

 

SLUNCE

Slunce oběhne celý zvěrokruh přibližně za 1 rok a v každém znamení se zdrží jeden měsíc (29-31 dnů).

Za jednu hodinu se posune Slunce v tranzitech přibližně o 2 ½ minuty.

Za jeden den se posune Slunce v tranzitech přibližně o 1° (nikdy to není více, spíš o pár minut méně).

Za jeden měsíc se posune Slunce v tranzitech o jedno celé znamení.

Za jeden rok projde Slunce v tranzitech všechna znamení.

 

LUNA

Luna oběhne celý zvěrokruh za cca 28 dnů, a v každém znamení se zdrží dva až tři dny.

Za 2-3 dny projde Luna v tranzitech celým jedním znamením.

Za 27 ½ – 29 ½ dne projde Luna celým zvěrokruhem.

 

MERKUR

Merkur oběhne celý zvěrokruh za 12–14 měsíců a v každém znamení se zdrží přibližně 14 až 21 dní (při retrográdních fázích pak déle – víc jak dva měsíce (87 dnů).

Merkur se pohybuje vždy v blízkosti Slunce (buď ve stejném znamení jako Slunce, nebo ve vedlejším znamení z každé strany).

 

VENUŠE

Venuše oběhne celý zvěrokruh za 10 – 14 měsíců (za cca 225 dnů), a v každém znamení se zdrží přibližně 18–27 dní (při retrográdních fázích pak déle – dva až čtyři měsíce).

Venuše se pohybuje rovněž vždy v blízkosti Slunce (buď ve stejném znamení jako Slunce, nebo v jednom ze dvou nejbližších znamení z každé strany).

 

MARS

Mars oběhne celý zvěrokruh za 18-24 měsíců (za 687 dní), a v každém znamení se zdrží necelé 2 měsíce (při retrográdních fázích, které nastávají jednou za dva roky je to déle – až osm měsíců).

 

JUPITER

Jupiter oběhne celý zvěrokruh za 12 let a v každém znamení se zdrží přibližně jeden rok (někdy je to více, někdy méně než rok). Je třeba sledovat retrográdní fáze.

 

SATURN

Saturn oběhne celý zvěrokruh za 29,5 roku a v každém znamení se zdrží přibližně dva až dva a půl roku. Je třeba opět sledovat retrográdní fáze.

 

URAN

Uran oběhne celý zvěrokruh za 84 let a v každém znamení se zdrží přibližně 7 let. Okolo našeho čtyřicátého nebo čtyřicátého druhého roku života se dostává do bodu, kdy uběhl polovinu své celkové dráhy a stojí tak v opozici na své vlastní radixové postavení. Říká se tomu poloviční cyklus Uranu. Vše se musí vždy přesně spočítat.

 

NEPTUN

Neptun oběhne celý zvěrokruh za 165 let a v každém znamení se zdrží přibližně 14 let.

 

PLUTO

Pluto oběhne celý zvěrokruh za cca 248 let (247,41 let), a v každém znamení se zdrží přibližně 13-30 let. Rozmezí je tak velké kvůli jeho nepravidelné dráze.

 

Údaje, které zde uvádím jsou přibližné. Přesné pohyby planet byste měli sledovat vždy v astrologických tabulkách (efemeridách)!!!

Po dokončení svého cyklu se každá planeta vrací na místo, kde stála v době narození a poté začíná její další cyklus horoskopem stejným způsobem. Upozorňuji však na to, že některé pomalé planety svůj cyklus vůbec nedokončí, a to z důvodu, že se pohybují příliš pomalu. Jedná se hlavně o Neptuna a Pluta.

 

Pokud byste se chtěli naučit těmto zákonitostem rozumět, vyučuji to v mé astrologické skupině na facebooku. Tuto výuku by ale měli podstoupit jen ti, kdo již dobře zvládají základy astrologie včetně kvalitního rozboru radixu. Nezvládáte-li dobře základy, můžete se jim naučit ve skupině pro začátečníky, kterou pod odkazem též najdete. Studium doporučuji kombinovat s knihami, na které zasílám též odkaz.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz