Astrologie – Smyslem astrologie by nemělo být věštění.


Smyslem astrologie by nemělo být věštění, nýbrž pochopení života, jeho cyklů i zákonitostí, včetně poznání vlastní povahy nebo charakteru druhých lidí. Tuto skutečnost mějte stále na paměti a nedopusťte zneužití uznávaného oboru, jímž astrologie po tisíciletí bezesporu je.

Tato slova jsem napsala v úvodu knihy "Planety ve znameních". Nyní přidám k tomuto textu krátké povídání.


Věštby zbavují člověka vždy svobodné volby a podvědomě ho naprogramovávají, a takové postoje nemají v poctivém poradenství co dělat.

Abyste mi lépe porozuměli, uvedu příklady toho co považuji za věštby:

Do jednoho roku se rozvedete.
Do půl roku najdete svou životní lásku.
Do dvou let zbohatnete.
Do měsíce zemřete.
Máte špatnou karmu.
Nemůžete s tím nic dělat.
Atd.

Tyto výroky dotyčnému nijak nepomohou zorientovat se v tom, co a jak má dělat nebo měnit, a jen každého vystraší, nebo ho udržují ve falešných nadějích.


Jestli se dva lidé rozvedou nebo ne, nezáleží vůbec na nějakém astrologovi, kartáři, věštci ani jiných předpovědích,
ale na tom, jak se partneři vůči sobě ve vztahu chovají, jak se dokáží domluvit, jak se dokáží pochopit, jak si vycházejí navzájem vstříc, jak zodpovědně a vyzrále ve vztahu oba jednají, a mnoha dalších postojích obou. Ty rozhodnou jestli bude vztah kvalitní nebo ne, a pak se může i rozpadnout.

Úkolem astrologa je, upozornit pouze na to, kdy napjatá období přijdou, a měl by umět i moudře poradit, jak by měli oba partneři jednat, aby přicházející období se ctí zvládli.

Měl by také správně vyhodnotit povahy obou partnerů, a na základě toho by měl oběma vysvětlit nejen to, jaké povahy oba mají, ale také, jaké chyby oba ve vztahu dělají, a poté by měl umět poradit i v tom, co se svými postoji mohou oba dělat, aby se jejich život i vztah začal zlepšovat.

Na obou pak bude záležet, jestli dokáží na svých slabinách skutečně pracovat a jestli jim na vztahu i na partnerovi natolik záleží, že se sebou začnou něco dělat. Stejné zásady platí v oblasti práce, peněz, zdraví i v jiných směrech.

Proto pamatujte, že nikdy nic není jednoznačně dané (kromě vaší smrti), a dokud žijete a jste zdraví, můžete mnohé aspekty svého života svými postoji výrazně ovlivnit.

Při věštění je člověk vždy ovlivněn a nastaven tak, že daná předpověď určitě nastane, protože podání vět to viditelně naznačuje. Přečtěte si znovu výše uvedené věty. Zní tak, jako by to, co bylo řečeno, bylo definitivně a pevně dané. A s takovými přístupy k astrologii se já neztotožňuji.


Pokud vás studium astrologie zajímá, nabízím vám ke studiu tři astrologické 
knihy, které vás systematicky povedou, nebo vzdělávací skupiny, které mám na facebooku. Jedna je zaměřená pro začátečníky v oblasti astrologie a druhá pro lidi, kteří chtějí pochopit tranzity. Tranzity slouží k určování i výkladu toho, co se člověku bude v životě dít, v jakém období, v jakých oblastech..., a astrolog se musí naučit toto vše dobře vyhodnocovat.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz