Čekárny psychiatrů prý praskají ve švech


Před časem jsem četla na internetu článek, kde bylo psáno, že čekárny psychiatrů praskají ve švech. Zdá se vám to normální? Mně rozhodně ne.

MUDr. Martin Anders řekl, že za posledních 15 let mají 80% nárůst pacientů v ambulancích. Takže to je 650 tisíc lidí.

Evropská unie prý naší zemi právem vyčítá nárůst používání antidepresiv, ale my prý nemáme možnost nabízet jinou péči, řekl MUDr. Anders. Dále řekl: „Z mé zkušenosti vyplývá, že když pacientovi nabídnete psychoterapii za 750 korun na hodinu, cestu do ordinace přes celé město a hodinu na sobě pracovat, nebo si jednou denně má vzít tabletku, zvolí druhou možnost.“


Ráda bych k tomu také něco napsala.

Já pracuji s lidmi, kteří navštěvují nebo navštěvovali psychiatrické ordinace poměrně často. Nikdy mi ale tito lidé neřekli, že by jim lékaři nabídli psychoterapeutickou péči. Vždy jim předepsali rovnou antidepresiva. Tak kdo si tedy vymýšlí? Pacienti, nebo lékaři? Nebo mám smůlu já, že mě navštěvují jen lidé, kterým jiná možnost nabídnuta nebyla?

Pan Anders také řekl, že když pacientovi nabídnete psychoterapii za 750 korun na hodinu, cestu do ordinace přes celé město a hodinu na sobě pracovat, nebo si jednou denně vzít tabletku, zvolí druhou možnost. Já mám za dvacet let práce s lidmi zcela jinou zkušenost. Kdykoli jsem lidem nabídla, že se jim budu skutečně věnovat a pomohu jim s tím, aby se v sobě i ve své situaci vyznali, a ukážu jim cestu, jak se svým životem i se sebou mohou pracovat, dali vždy přednost práci na sobě před pilulkou, a nelitovali cesty ani peněz, aby se skutečně něco dozvěděli.


Před mnoha lety jsem napsala v knize "O svém životě si rozhodujeme sami" na téma zdraví toto:

Trh nabízí nespočetné množství léčebných metod, léků nebo jiných produktů, které slibují zaručené zdraví, lidé jsou přesto stále nemocní (na psychice, fyzickém těle i duši). Zřejmě recept na uzdravení v těchto metodách ani přípravcích nebude a budeme ho muset hledat jinde (ve změně myšlení, ve změně emocionálních reakcí, ve změně životního stylu i ve změně jednání).

Od doby, kdy jsem napsala tato slova, uběhlo 24 let, a já si kladu otázku: Co se v postojích lidí skutečně zásadně změnilo, když vyhledávají stále víc psychiatrické poradny? A co se v přístupech lékařů změnilo, aby se lidé začali konečně uzdravovat a nebyli ve svých stavech i v závislosti na lécích jen udržováni?


Stojíte-li spíše o poctivou práci na sobě, nabízím vám ke studiu knihy, které vám pomohou dát si život do pořádku ve všech oblastech života včetně oblasti zdraví. Mé knihy seženete pouze na mém webu.


Přeji vám při práci na svém životě hodně štěstí.
Miroslava Holoubková

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz