Chcete-li dosáhnout svých cílů, snů i předsevzetí, snažte se dbát na následující zásady.

Ujasněte si dobře co chcete v různých oblastech a neměňte neustále svá rozhodnutí.

Nesnažte se vymýšlet pouze rozumem, co je pro vás dobré, ale poslouchejte svou intuici, která vám jasně ukazuje, jakým směrem chce vaše duše jít.

Nehledejte rady neustále někde venku a naučte se spoléhat více sami na sebe.

Učte se věřit tomu, že to, po čem z hloubi duše toužíte, můžete skutečně mít.

Pokud jste se nechali negativně ovlivnit rodiči, učiteli, kamarády, partnery, veřejností nebo kýmkoli jiným, snažte se z názorových vlivů těchto lidí co nejdříve vymanit. Ani vy sami si nevytvářejte negativní názory typu, že na to nemáte, že to nevyjde nebo cokoli jiného. Občas nás vůbec nemusí srážet naše okolí, ale můžeme se brzdit sami tím, jak přemýšlíme.

Neočekávejte předem záruky, že všechno, co uděláte, dobře dopadne. Tuto záruku nebudete mít nikdy. Proto se na ni neupínejte a jen se snažte co nejpoctivěji budovat to, čeho chcete docílit.

Nerozptylujte se neustále (povrchnostmi na internetu ani v televizi), nezabývejte se pouze útržkovitými informacemi, ale jděte ve všem do hloubky a snažte se pochopit hlubší souvislosti, zredukujte telefony o ničem s přáteli, rodinou i jinými lidmi, omezte různé požitky a odstraňte i další rušivé vlivy, protože toto vše vás od vašeho cíle jen vzdaluje.

Nenechte se odradit zklamáním i selháním minulosti u sebe i u druhých, protože to vás bude v dosahování cílů též nesmírně brzdit. Z chyb, které jste dělali (nebo které dělali druzí) se poučte, napravte je a snažte se dál.

Zbavte se lenosti, pohodlnosti, nedůslednosti i slabé vůle. Tyto slabiny je třeba též překonat, máte-li k nim sklony.

Učte se trpělivosti a neočekávejte výsledky hned. Jen jděte pomalu krok za krokem cestou, kterou chcete jít, a své úsilí nevzdávejte ani přes různé překážky.

Vytvořte si jasný plán, co pro dosažení svého cíle budete dennodenně dělat. Pokud plán mít nebudete, budete skákat chaoticky sem a tam, nebo budete dávat stále přednost něčemu jinému, ne však vlastní vizi. Nebudete-li mít plán, můžete sklouznout i do laxnosti, protože nebudete vědět co dělat.

Pracujte pravidelně se svou povahou. Snažte se sami sebe dobře poznat, a poté odstraňujte ze svých postojů co nejvíce slabin, které u sebe objevíte, a naopak rozvíjejte dál schopnosti, které máte. Na tom je třeba pracovat neustále.

Neupadejte nikdy do přílišných závislostí na někom nebo něčem. Spolupráce na úrovni rovnosti je něco jiného než závislost na někom nebo něčem.

Když si tento seznam pozorně přečtete, zamyslete se nad tím, co může brzdit vás. Pokud se v něčem najdete, začněte pracovat na tom, abyste překážky, které odhalíte, ze svých postojů odstranili. Když to dokážete, pak dosažení toho, co jste si předsevzali, bude mnohem snazší.

 

Předchozí body nejsou tím jediným, co byste si měli hlídat. Je toho mnohem více. V článku jsem uvedla jen pár příkladů.

Nebudete-li si vědět rady, ráda vám kdykoli pomohu buď formou konzultace, nebo můžete studovat knihy, které pro tyto účely píšu.

Na fotce u článku vidíte, že člověk dokáže cokoli, pokud ví, co chce, pokud jedná skutečně správně a má trpělivost i silnou vůli.

 

Hodně štěstí všem.


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz