Máte o duchovní rozvoj skutečný zájem?


Milí přátelé, na facebooku jsem položila dotaz, kde mě zajímalo, kdo přistupuje k duchovnímu rozvoji skutečně vážně. Součástí této cesty je poctivá, pravidelná (téměř každodenní) práce na své povaze a postojích. Nejen pouhé čtení duchovních knih nebo běhání po mnoha kurzech nebo přednáškách. Nebo neustálé rozebírání duchovna na internetu formou donekonečna se opakujících nesmyslů, které k duchovnímu růstu nikdy nepovedou. Tím netvrdím, že knihy, přednášky nebo jiné formy duchovního rozvoje nemá člověk vyhledávat. Proto jsem zvýraznila v předchozích větách slůvko nejen.

 

Reakce byly různé. Jednu z nich Vám poskytnu.

Paní xxx napsala: Duchovní růst se děje tak jako tak. Když jdete proti proudu tak to poznáte jednoduše, že se vám nedaří, jste nemocní a podobně. Přirozeně se chceme rozvíjet a sjednotit. Skutečně žít ten život, o to jde.


Má odpověď: To máte pravdu, že se duchovní růst děje, ať se snažíme nebo ne. V tom s paní souhlasím. I v tom, že ten život je třeba žít. Výsledky jsou ale naprosto jiné při prvním i druhém přístupu.

Kdo jde po této cestě dobrovolně a poctivě, bude v cíli mnohem rychleji než ten, kdo ho bere na lehkou váhu.

Člověk s druhým přístupem, který nechává všemu volný průběh, bude muset být k duchovnímu rozvoji stále nucen různými nemocemi, zastaveními, nekončícími rozpady vztahů, depresemi, krachy povolání i jinými způsoby. Navíc hodně lidí si v době problémů vůbec neříká: Co dělám já sám špatně a jak to mohu co nejdříve napravit? Zajímá je hlavně to, proč jim osud nepřeje a proč jsou na ně všichni tak zlí. Stačí číst v různých skupinách reakce mnoha lidí. Proto věřte, že při cestě nechávat všemu volný průběh je pak cesta ke skutečnému klidu hodně, hodně ale hodně dlouhá.

 

Pěkný den všem.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz