Partnerské vztahy – Co se stane, když budete partnerovi často říkat, že od něj odejdete.


Některé ženy tuto větu často říkají svým partnerům v domnění, že je přinutí k tomu, aby se nad sebou začali zamýšlet, nebo se sebou začali něco dělat.
Neuvědomují si ale, čeho tím skutečně docílí.

 

Muž, který tyto věty neustále slýchá, se zasekne a nebude se ve vztahu už vůbec angažovat, protože bude stále připravený na to, že od něho partnerka stejně odejde, když tím neustále vyhrožuje. Takže vztah bude dál stagnovat.

Někteří muži si začnou hledat jiné partnerky, protože přestanou věřit ve smysl vztahu s takovou ženou.

Někteří muži si z řečí svých partnerek nic nedělají a berou je na lehkou váhu, protože své partnerky velmi dobře znají a vědí, že těmito slovy jen vyhrožují. Odvahu na odchod ale stejně nemají.

Jedině když muž jasně cítí, že žena myslí svůj odchod skutečně vážně a ví, že ho i zrealizuje, pokud se ve vztahu nebo na jeho chování nic nezmění, musí se rychle rozhodnout, zda chce o svou partnerku přijít nebo ne, zvlášť pokud byly její požadavky na něj dlouhodobě oprávněné a správné. Muži, kteří nechtějí o svou partnerku přijít, začnou okamžitě spolupracovat. Muži, kteří nemysleli vztah s danou ženou vážně, odejdou, nebo nechají odejít svou partnerku a vztah tím skončí. V těchto případech je jedině dobře, že situace takto dopadla, protože kdyby toto nenastalo, problémy by se mohly vléci dalších 5 nebo 10 let a snažení partnerky by bylo jen ztrátou času.

Znovu ale zdůrazňuji, že je důležité dobře rozlišovat, zda byly požadavky partnerky skutečně oprávněné nebo ne, protože to rozhoduje o tom, zda by se měl člověk nad svými postoji víc zamýšlet a začít se ve vztahu víc angažovat nebo ne.

Tento příspěvek platí i opačně (pro požadavky mužů vůči ženám).

 

Zajímá-li vás téma partnerských vztahů do hloubky, více se dočtete v knize Kvalitní partnerské vztahy.
Kniha má 321 stran a poskytne vám k tématu partnerských vztahů mnoho užitečných informací. V knize rozebírám všechna stádia vztahu (od fáze, kdy o partnerském vztahu teprve uvažujete, protože i zde děláme spoustu chyb, které si často vůbec neuvědomujeme, přes seznamování, navázání vztahu, soužití v něm až po rozpad vztahu). Všechna tato stádia můžete zažít.
V knize se věnuji i tématu komunikace ve vztahu.

Knihu seženete pouze na mém webu, protože své knihy od roku 2019 nikomu do prodeje již nedávám.

Budete-li mít o tuto knihu zájem, ráda vám ji pošlu.


www.knihy-holoubkova.cz

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz