Partnerské vztahy – Jsou peníze důležitější než vztahy?


Ve své poradně řeším toto téma často, hlavně tam kde lidé podnikají, nebo si budují nějaké profesní pozice.
Tito lidé mají vztahy často problémové, protože upnuli veškerou svou pozornost na budování kariéry a kvůli tomu své blízké (své partnery, děti, rodiče…) zanedbávají. Jsou si vědomi toho, že tito lidé v jejich životě jsou. Svou pozornost, své city ani čas jim ale nevěnují. Zapomněli totiž na zákon zdravé míry a svou pozornost přehoupli jen jedním směrem (na kariéru a vydělávání peněz).

Pokud tito lidé své postoje včas nenapraví, ztratí své blízké navždy, protože nikoho nebude bavit donekonečna čekat na to, až se jim dotyčný začne věnovat, jen co dodělá to nebo tamto. To ani tamto ale často nikdy nekončí a blízcí těchto lidí nejsou povinni donekonečna věřit jen planým slibům. Proto i trpělivost každému jednou dojde, když se nic viditelně nemění.

Mám mnoho klientů mužů, kteří stále tvrdí, že se začnou věnovat svým ženám i dětem jen co dokončí určitou práci, vše končí ale jen u planých slov. 

Mám mnoho klientek žen, které si kvůli kariéře děti nepořizují a do vážných vztahů raději nevstupují, a ve čtyřiceti letech pláčí, že by děti chtěly a uhánějí různé muže, aby si s nimi dítě pořídili. Ty samozřejmě tento nátlak zaskočí a raději vztah s takovými ženami ukončí.

Existují i vztahy, do nichž lidé vstupují jen pro peníze. O takových vztazích se nebudu raději vůbec rozepisovat, protože takové vztahy jsou od začátku též špatně nastavené.

 

Zajímá-li vás téma partnerských vztahů do hloubky, více se dočtete v knize Kvalitní partnerské vztahy.
Kniha má 321 stran a poskytne vám k tématu partnerských vztahů mnoho užitečných informací. V knize rozebírám všechna stádia vztahu (od fáze, kdy o partnerském vztahu teprve uvažujete, protože i zde děláme spoustu chyb, které si často vůbec neuvědomujeme, přes seznamování, navázání vztahu, soužití v něm až po rozpad vztahu). Všechna tato stádia můžete zažít.
V knize se věnuji i tématu komunikace ve vztahu. 

Knihu seženete pouze na mém webu, protože své knihy nikomu do prodeje již nedávám. Budete-li mít o tuto knihu zájem, ráda vám ji pošlu.


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz