Partnerské vztahy – Jsou peníze důležitější než vztahy?


Ve své poradně řeším toto téma neustále, hlavně tam kde lidé podnikají, nebo si budují nějaké profesní pozice. Tito lidé mají vztahy často problémové, protože upnuli veškerou svou pozornost na budování kariéry a kvůli tomu své blízké (své partnery, děti, rodiče…) zanedbávají. Jsou si vědomi toho, že tito lidé v jejich životě jsou. Svou pozornost, své city ani čas jim ale nevěnují. Zapomněli totiž na zákon zdravé míry a svou pozornost přehoupli jen jedním směrem (na kariéru a vydělávání peněz).

Pokud tito lidé své postoje včas nenapraví, ztratí své blízké navždy, protože nikoho nebude bavit donekonečna čekat na to, až se jim dotyčný začne věnovat, jen co dodělá to nebo tamto. To ani tamto ale často nikdy nekončí a blízcí těchto lidí nejsou povinni donekonečna věřit jen planým slibům. Proto i trpělivost každému jednou dojde, když se nic viditelně nemění.

Mám mnoho klientů mužů, kteří stále tvrdí, že se začnou věnovat svým ženám i dětem jen co dokončí určitou práci, vše končí ale jen u planých slov. 

Mám mnoho klientek žen, které si kvůli kariéře děti nepořizují a do vážných vztahů raději nevstupují, a ve čtyřiceti letech pláčí, že by děti chtěly a uhánějí různé muže, aby si s nimi dítě pořídili. Ty samozřejmě tento nátlak zaskočí a raději vztah s takovými ženami ukončí.

Existují i vztahy, do nichž lidé vstupují jen pro peníze. O takových vztazích se nebudu raději vůbec rozepisovat, protože takové vztahy jsou od začátku též špatně nastavené.

 

Proto je třeba pochopit dobře zákon rovnováhy a je třeba ho neustále poctivě dodržovat ve všech oblastech života. Tento zákon vysvětluji podrobně v knize O svém životě si rozhodujeme sami. Přečtěte si ho pečlivě a když se jím budete správně řídit, mnohé problémy přestanete mít. Tento zákon neplatí jen pro partnerské vztahy. Platí ve všech oblastech života.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz