Partnerské vztahy – Toužíte po tom, aby s vámi partner trávil více času?


V partnerských vztazích se často děje to, že jeden z partnerů má pocit, že se mu druhý příliš nevěnuje (jemu nebo rodině), a kvůli tomu vznikají opakované neshody.
Jak ale takovou situaci řešit? Základem je vždy kvalitní komunikace. Někteří lidé ale nedokáží sdělit svůj požadavek partnerovi vhodným způsobem.

1. Někteří lidé podávají své požadavky formou výčitek, což druhý okamžitě vycítí, a pak nestojí ani o to, trávit čas s někým, kdo je neustále podrážděný, uražený nebo naštvaný.

2. Někteří lidé partnerovi vůbec neřeknou, že by s ním chtěli nějaký čas sdílet, a většinou argumentují tím, že by mu snad mělo samotnému dojít, že by se jim mohl také věnovat. Jenže ono mu to samotnému nedojde. Proto je třeba mu své přání vhodně a ve správný čas sdělit.

3. Někteří lidé argumentují tím, že mají svou hrdost a že se nebudou druhému neustále podbízet. Když je vám přednější hrdost než fungující vztah, je to vaše volba.

4. Někteří lidé používají různé finty, kde partnerovi naznačují, že když se jim věnovat nebude, budou trávit čas s někým jiným, nebo ho dokonce s někým jiným již tráví.

5. Některé ženy svým partnerům říkají, že když se jim partner věnovat nebude, rozvedou se a partner neuvidí je ani děti. Jiné ženy vydírají sebevražednými pokusy a volí i jiné formy nátlaku.

6. Někteří lidé na vztah již rezignovali, a pokud od partnera neodešli, jen vedle něho přežívají, nijak se ve vztahu ale již neangažují.

Jenže žádný z těchto postojů k harmonickým vztahům ani ke klidu ve vztazích nevede. Proto je třeba s těmito postoji přestat a je třeba naučit se novým, vhodnějším přístupům.


Jeden z lepších přístupů je, umět partnerovi otevřeně, mile, včas a bez jakéhokoli naštvání nebo rýpavých poznámek sdělovat, že byste s ním rádi něco podnikli, a poté ho poprosíte, zda by si na to vyšetřil čas. Pokud o vás partner skutečně stojí, pokusí se zorganizovat si čas tak, abyste spolu společné chvíle trávili. Pokud ale partner není plánovací tip, těžko přijde sám s nějakým návrhem. Proto se budete muset naučit přicházet s návrhy sami.

Může se také stát, že přijde po vašem sdělení sám s nějakým návrhem, pokud by se mu váš návrh přiliš nelíbil. I to je dobré a měli byste s ním o tom komunikovat a ne si prosazovat jen tu svou představu. 

Budete-li jednat správně a partner si čas na děti ani na vás opakovaně neudělá, pak je třeba zamýšlet se vážně nad tím, zda rodinu i vztah doopravdy chce. Měli byste ale vždy hodnotit spravedlivě, protože nemůžete například očekávat, když partner živí celou rodinu a máte hypotéky nebo jiné závazky, že vám bude k dispizici kdykoli si vzpomenete. To by nebylo moc spravedlivé. Pokud si na vás ale čas neudělá nikdy a na své koníčky má čas vždy, již to o něčem vypovídá.

 

Zajímá-li vás téma partnerských vztahů do hloubky, více se dočtete v knize Kvalitní partnerské vztahy.
Kniha má 321 stran a poskytne vám k tématu partnerských vztahů mnoho užitečných informací. V knize rozebírám všechna stádia vztahu (od fáze, kdy o partnerském vztahu teprve uvažujete, protože i zde děláme spoustu chyb, které si často vůbec neuvědomujeme, přes seznamování, navázání vztahu, soužití v něm až po rozpad vztahu). Všechna tato stádia můžete zažít.
V knize se věnuji i tématu komunikace ve vztahu.

Knihu seženete pouze na mém webu, protože své knihy od roku 2019 nikomu do prodeje již nedávám.
Budete-li mít o tuto knihu zájem, ráda vám ji pošlu.


www.knihy-holoubkova.cz

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz