Partnerské vztahy – Všímejte si při seznamování důležitých informací.


Je jedno, jestli je člověku dvacet nebo padesát let. Když hledáte vážný vztah, pokud ho opravdu hledáte, měli byste si všímat při seznamování důležitých informací a ne nesmyslů. Některým lidem ale vůbec nedojde, čeho by si měli při seznamování hlavně všímat. A tak je při seznamování zajímá pouze to, zda je druhý fyzicky přitažlivý, zda je zábavný, zda má příjemný hlas, zda má modré oči, zda je dostatečně vysoký, zda přijel mercedesem nebo jim dal před přáteli obrovskou kytici růží, atd. Právě podle těchto indicií si někteří lidé vybírají partnery. Nezajímají je ale téměř vůbec informace, které jsou pro budoucí vztah naprosto zásadní. A nezajímají je proto, protože často ani nevědí, na co se mají ptát a o co se mají zajímat. Například:

Zda druhý člověk chce vážný vztah, a pokud ano, zda je na něj skutečně připravený.

Zda má druhý doopravdy uzavřené fyzicky i psychicky všechny předchozí vztahy.

Z jakého důvodu si dotyčný partnera hledá.

  • Hledá si jen služku do baráku?
  • Hledá si někoho, kdo ho má zachránit a tahat ho z jeho problémů?
  • Hledá si jen sponzora, který ho bude podporovat?
  • Hledá si někoho jen na sex a zábavu?
  • Hledá si partnera pro společný život?
  • Co je skutečná pravda?


Je třeba všímat si i toho, jak se druhý chová k lidem, k dětem…

Zda nemá sklony k pití, k drogám, k hraní jako například automaty, sázení...

Zda neřeší sebemenší problémy hned antidepresivy.

Zda nemá agresivní sklony které nezvládá (slovní nebo fyzické).

Zda není promiskuitní.

Zda je pracovitý a schopný udržet si dlouhodobě práci, atd.


Na tyto a mnohé další informace nekladou někteří lidé na začátku seznamování vůbec důraz, a pak se diví, že jsou jejich vztahy problémové, když s někým vztah naváží.

Nebojte se také na cokoli otevřeně ptát. Pokud je druhý poctivý a jde mu o kvalitní vztah, nebude nic tajit. Pokud něco tajit bude, nebo nebude otevřeně na vaše dotazy odpovídat a bude se jim stále vyhýbat, dejte od takových lidí ruce pryč, protože vám jen zkomplikují život. Takoví lidé nejsou na vážný vztah připraveni, a pokud si budete namlouvat, že se kvůli vám změní, hodně se natrápíte i napláčete.

Pamatujte také na to, že si vybíráte partnera nejen pro sebe, ale také otce nebo matku pro své děti. Někteří lidé si myslí, že je nevhodné vyptávat se druhého na jeho život. Věřte, že je to mnohem vhodnější než navázat vztah s někým, o kom vůbec nic nevíte a s kým byste nakonec mohli zažít mnohá trápení nebo zklamání. Proto čím víc budete o druhém člověku vědět, tím lepší obrázek si o něm můžete udělat, a na základě toho se pak můžete i lépe rozhodnout, chcete-li se s ním dále stýkat, nebo vztah s ním raději ukončit.

Kdo je na vážný vztah skutečně připravený, chová se od prvních okamžiků tak, že mu můžete vždy naprosto důvěřovat, nic před vámi netají, co řekne, to platí, plánuje s vámi budoucnost a mluví o ní, chová se tak, jak by se měl člověk, který má někoho rád nebo o něj stojí, skutečně chovat, atd.


Text z knihy Kvalitní partnerské vztahy.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz