Potlačení a kompenzace

Slova používaná v psychologii, astrologii i v jiných oblastech při práci na své povaze.

Při čtení knihy "Astrologická znamení" (je to kniha o slunečních znameních, kterou seženete pouze na mém webu), mnozí narazili na slova potlačení a kompenzace, a rozhovory s některými lidmi jsem zjistila, že nevědí, co tyto pojmy znamenají. Proto je nyní vysvětlím v tomto krátkém příspěvku, abyste jim rozuměli.


Všichni své slabiny můžeme kdykoli potlačovat nebo popírat, nebo je můžeme nahrazovat něčím jiným. K čemu máte sklony vy sami, na to určitě odpověď najdete, budete-li sami k sobě poctiví. Oba postoje jsou ale nesprávné, protože potlačováním nebo popíráním svých slabin nikdy nic nevyřešíme ani se nikam neposuneme, a nahrazováním svých slabin něčím jiným (to jsou kompenzace) také ne.

Potlačení je například to, když je třeba, abyste se ozvali, a vy mlčíte a dusíte to v sobě. Nebo když děláte věci, které jsou v rozporu s tím, co skutečně cítíte, jen abyste si druhé lidi udrželi nebo je proti sobě nepoštvali. Nebo v oblasti zdraví, místo abyste hledali příčinu svých potíží ve svých postojích, potlačujete potíže léky. Atd.

Kompenzace je například to, když si budete hrát na machry, kteří všechno vědí i znají, přitom můžete šířit jen načtené teorie, ve skutečnosti ale věcem nemusíte vůbec rozumět. Nebo si můžete hrát na osoby sebevědomé, ve svém nitru můžete být ale slabí a ustrašení. Nebo se snažíte dokazovat si něco v oblasti kariéry, abyste se nemuseli zabývat svými slabinami. Při velkém pracovním vytížení se pak můžete vymlouvat na to, že na nějakou práci na sobě nemáte přece čas. Atd.


Jak se projevují naše slabiny, když je potlačujeme nebo něčím kompenzujeme, to v knize u každého znamení jasně popisuji. Proto je třeba s těmito způsoby chování skoncovat a nahradit je postoji, které popisuji pod nadpisem klady. Klady jsou u každého znamení též jasně popsané.


Pěkný den všem.
Miroslava Holoubková

https://www.knihy-holoubkova.cz/knihy/

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz