Poznejte dobře sami sebe


Sebepoznání by mělo být jedním z prioritních zájmů každého z nás, protože dobrým sebepoznáním dáte do pořádku celý svůj život, budete-li s tím, co jste o sobě zjistili, dál správně pracovat.
 Někteří lidé se o dobré sebepoznání ale vůbec nezajímají, a donutí je k tomu až životní problémy, které mají kvůli některým svým postojům. Někteří lidé obcházejí různé poradce i věštce, aby jim oni řekli něco o nich samotných. Já jsem zastánce přístupu vlastního sebezkoumání, protože to dá člověku mnohem větší sílu, než když stále spoléhá na druhé. Spoléháte-li na druhé, může se stát, že vám budou o vaší povaze (o vašich schopnostech, kladech i slabinách) říkat nepravdy, a pokud o sobě nebudete přemýšlet alespoň trochu sami, můžete těmto lidem uvěřit a vlivem toho můžete jít v životě nesprávnou cestou. Nepomůže vám ani to, když vám někdo sdělí jen holá fakta, aniž by vám vysvětlil na příkladech z vašeho života, jak je vaše jednání provázané s tím, co se vám děje. A už vůbec vám nepomohou lidé, kteří vám budou jen pochlebovat, aby si vaši přízeň udrželi.

Proto jsem já sama šla v oblasti sebepoznání vlastní cestou, kde jsem o sobě hluboce přemýšlela a poctivě si odpovídala, a tuto cestu považuji dodnes za cestu nejbezpečnější. Nejen, že na vše přijdete sami, ale stanete se díky tomu i vnitřně pevnými lidmi jejichž závěry nemůže nikdo zpochybnit, protože budou postavené na hlubokém bádání, poctivosti a pravdě. A kdyby se kdokoli snažil vaše závěry zpochybnit, budete tak vnitřně silní, že dokážete jeho tvrzení vyvrátit. Nebo se s ním nebudete na toto téma vůbec bavit ani se nenecháte jeho závěry rozhodit, protože budete sami nejlépe vědět jací doopravdy jste. A v tom je obrovská síla, kterou v sobě můžete vybudovat i vy.

Proto jsem pro všechny hledající, kteří na sobě chtějí skutečně poctivě pracovat napsala před několika lety knihu Poznejte dobře sami sebe, která vám se sebepoznáním i s tím, jak se svou povahou pracovat, hodně pomůže.  

V knize se věnuji hlavně rozboru povahy, která se skládá z myšlení, komunikace, emocí i konkrétních činů, a právě na těchto oblastech bychom měli poctivě pracovat, chceme-li se skutečně někam posouvat, protože naše postoje v těchto oblastech mají na náš osud i vývoj naprosto zásadní vliv.

Na tuto knihu navazuje kniha "Jak správně analyzovat", která vaše sebepoznání ještě víc prohloubí. Proto doporučuji číst obě tyto knihy hned po sobě.

 

Důležité upozornění

Budete-li mít o mé knihy zájem, seženete je pouze na mém webu pod odkazem knihy. Knihkupcům ani distributorům mé knihy od roku 2019 již nedávám. V případě zájmu vám knihy ráda pošlu, abyste mohli začít na své povaze systematicky pracovat sami.

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz