Poznejte dobře sami sebe

Zajímá vás vážně vlastní seberozvoj? V tomto článku se zaměřím na téma "Poznejte dobře sami sebe."

Sebepoznání by mělo být jedním z prioritních zájmů každého z nás, protože dobrým sebepoznáním dáte do pořádku celý svůj život, budete-li s tím, co se o sobě dozvíte, dál správně pracovat. Někteří lidé se o dobré sebepoznání ale vůbec nezajímají, a donutí je k tomu až životní problémy, které mají kvůli některým svým postojům. Někteří lidé obcházejí různé poradce i věštce, aby jim oni řekli něco o nich samotných. A bohužel ani škola a ani rodina mladé lidi k dobrému sebepoznání nevede. Kdyby je k tomu učitelé i rodiče vedli, tak by děti již na základní škole jasně věděly co v životě chtějí v oblasti povolání, vztahů, koníčků i v jiných oblastech života, znaly by dobře své klady i slabiny a věděly by co s nimi mohou dělat, znaly by skutečné hodnoty a mnohé další. To se však neděje ani ve školách ani v rodinách.

Ani mě rodiče v dětství nevedli k tomu, abych sama sebe dobře znala. Proto jsem s tímto zkoumáním začala sama ve svých 26 letech. Dnes je mi 56 let a životními zkušenostmi jsem jednoznačně přesvědčená o tom, že vlastní sebezkoumání je to nejlepší co můžete zvolit, protože tento přístup dá člověku mnohem větší sílu, než když spoléhá jen na druhé. Spoléháte-li na druhé, může se stát, že vám budou o vaší povaze (o vašich schopnostech, kladech i slabinách) říkat nepravdy, a pokud o sobě nebudete přemýšlet alespoň trochu sami, můžete těmto lidem uvěřit a vlivem toho můžete jít v životě nesprávnou cestou a dělat i nesprávná rozhodnutí. Nepomůže vám ani to, když vám někdo sdělí jen holá fakta, aniž by vám vysvětlil na příkladech z vašeho života, jak je vaše jednání provázané s tím, co se vám děje. A už vůbec vám nepomohou lidé, kteří vám budou jen pochlebovat, aby si vaši přízeň udrželi.

Proto jsem šla v oblasti sebepoznání vlastní cestou, kde jsem o sobě hluboce přemýšlela a poctivě si odpovídala, a s tím, co jsem o sobě zjistila, jsem pak dál pracovala. Tuto cestu považuji dodnes za cestu nejbezpečnější. Nejen, že přijdete na vše sami, ale stanete se díky tomu i vnitřně pevnými lidmi jejichž závěry nemůže nikdo zpochybnit, protože vaše závěry budou postavené na hlubokém bádání, poctivosti a pravdě. A pokud by se kdokoli snažil vaše závěry zpochybnit, dokážete jeho tvrzení vyvrátit. Nebo se s ním nebudete na toto téma vůbec bavit ani se nenecháte jeho závěry ovlivnit, protože budete sami nejlépe vědět, jací doopravdy jste. A v tom je obrovská síla, kterou v sobě můžete vybudovat i vy.

Proto jsem pro všechny hledající, kteří na sobě chtějí skutečně poctivě pracovat napsala před několika lety knihu Poznejte dobře sami sebe, která vám se sebepoznáním i s tím, jak se svou povahou pracovat, hodně pomůže.  

V knize se věnuji hlavně rozboru povahy, která se skládá z myšlení, komunikace, emocí i konkrétních činů, a právě na těchto oblastech bychom měli poctivě pracovat, chceme-li se skutečně někam posouvat, protože naše postoje v těchto oblastech mají na náš osud i vývoj naprosto zásadní vliv.

Na tuto knihu navazuje kniha "Jak správně analyzovat", která vaše sebepoznání ještě víc prohloubí. Proto doporučuji číst obě tyto knihy hned po sobě.

Zajímáte-li se o sebepoznání i seberozvoj opravdu cíleně, můžete si přečíst i tyto knihy o seberozvoji. Tyto knihy vám budou velkým přínosem, budete-li je skutečně pečlivě číst a zásadami v nich se poctivě řídit.

 

Přeji Vám hodně štěstí.
Miroslava Holoubková

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz