Práce s emocemi (2. část)

Základem každé negativní emoce je, abyste se jí plně odevzdali, protože jedině tak se může spustit proces sebeléčení. Budete-li emoce popírat nebo potlačovat, budete ztraceni a nikdy nic nevyřešíte. Naopak své uzdravení (psychické i fyzické) jen oddálíte. Odevzdat se emocím ale neznamená, že je budete nekontrolovaně ventilovat na vnější svět nebo jim nekontrolovaně podléhat. To je též nesprávný přístup.

Odevzdat se plně vlastním emocím, hlavně těm, které vás ničí, znamená procítit je plně ve vlastním nitru a dobře vnímat (ne rezignovaně), co se ve vás odehrává. U tohoto postupu ale nemůžete zůstávat jen na povrchu. Tímto postojem byste toho moc neodhalili.

Půjdete-li do hloubky, emoce se budou různě měnit a někdy vám odhalí i konkrétní děj, s nímž souvisely. Mně se toto děje při práci s emocemi neustále a osobně se přiznám, že si nedovedu vůbec představit, že bych vnímala jen nějaké emoce a neviděla u nich konkrétní děj. U tohoto průběhu bych měla vždy pocit, že poznání není úplné a stále mu něco chybí. Proto musím vidět vždy i konkrétní děj. A ten se vám odhalí sám, když se svým prožitkům plně oddáte a půjdete v prožívání do veliké hloubky.

Tento proces můžete urychlit řízeným postupem, který popisuji podrobně v knize regresní terapie. Knihu vám v případě zájmu ráda pošlu. Seženete ji pouze na mém webu.

 

Přeji vám hodně štěstí při vlastním sebeuzdravování.
Miroslava Holoubková


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz