Přijímejte s pokorou vše, co přichází, a nevytvářejte vůči tomu žádné odpory.


Lidé se stále duchovně vzdělávají, alespoň to tvrdí, často ale mnoha věcem dobře nerozumějí. A pokud jim rozumějí, neřídí se danými zásadami vůbec v praxi.

 

Nyní vysvětlím, co je větou uvedenou v nadpisu myšleno. Například:

Přijede k vám neohlášená návštěva. Splňujete-li výše zmíněné pravidlo, pak se nebudete nijak rozčilovat nad tím, že návštěva přijela neohlášeně, a přijmete ji bez jakéhokoli naštvání i odporu.

Narodí se vám děcko. To ale potřebuje vaši péči, možná také nespí nebo pláče, má stále hlad, občas je nemocné… Dokážete přijmout situaci, že jste se stali rodiči, aniž byste se z toho hroutili?

Dokážete přijímat osobnost i vzhled svého partnera, aniž byste vůči němu vytvářeli nějaké vnitřní odpory? Odpovězte si pravdivě?

V určité době máte málo klientů nebo práce, a tím pádem i málo peněz. Dokážete přijímat toto období, aniž byste vytvářeli sami v sobě jakékoli napětí i odpory (strachy co bude dál, beznaděj, zlobu na kohokoli včetně sebe, kdy si můžete říkat, že jste neschopní…)?

Někdo blízký vám zemře nebo od vás odejde (partner, dítě, rodič, pejsek…). Splňujete-li výše zmíněné pravidlo, pak tuto situaci přijmete. Můžete si položit otázku, zda jste na tom neměli nějaký svůj podíl, a pokud ne, se situací se smíříte. A i kdybyste na tom svůj podíl měli, opět to přijmete, a přijmete za to i osobní odpovědnost.


I vám může hrozit smrt kvůli nemoci, kterou procházíte. Umíte přijímat to, co přišlo, nebo se z toho hroutíte a bráníte se tomu?


Venku prší nebo je větrno, přestože jste si přáli, aby bylo venku hezky. Splňujete-li výše zmíněné pravidlo, pak vás nerozhodí žádné počasí a přijímáte s povděkem to, jaké zrovna je. 

 

V roce 2020 přišel do světa koronavirus. Splňujete-li výše zmíněné pravidlo, pak vás období koronaviru nemohlo nijak rozhodit a přijali jste s klidem vše, co přišlo.

 

V tomto článku bych mohla uvést několik stovek příkladů, na které by šla tato věta nasadit. Myslím ale, že těmito pár příklady jsem jasně naznačila, čemu je třeba se naučit. I já se stále učím přijímat vše, co přichází, protože ani já nezvládám tento úkol na sto procent. Na všem ale vědomě pracuji a hlídám si to. Neřiďte se jen příklady, které jsem uvedla. Psala jsem, že situací na toto téma se dá nalézt mnoho.

Nyní položte otázku sami sobě, zda tuto zásadu zvládáte, a pokud odhalíte oblasti, kde tuto zásadu porušujete, hned budete mít téma na učení, pokud se chcete opravdu duchovně rozvíjet.

V tomto článku jsem zmínila jen jeden z úkolů, jemuž je třeba se naučit. Dalších zásad existuje mnoho, a ty všechny je třeba postupně zvládat, chce-li člověk skutečně duchovně růst.

 

Máte-li vážný zájem o duchovní rozvoj, můžete se podívat na mé knihy, které k tomuto účelu píši. V nich naleznete i jasné postupy, jak vše uchopit, protože v jednom článku nejde vysvětlit vše do hloubky. Budete-li mít o některé knihy zájem, ráda vám je pošlu. Tyto knihy seženete pouze na mém webu a nikde jinde.   

 

Přeji Vám pěkný den a hodně štěstí na duchovní cestě.
Miroslava Holoubková

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz