Přítomnost

Chcete-li se skutečně někam posouvat, držte se jen přítomnosti a tvořte v ní neustále to nejlepší co dokážete formou myšlenek, emocí i činů, protože přítomnost je vše, co existuje, a je to také to jediné, co můžete ovlivňovat. Budete-li stále jen čekat na nějakou lepší budoucnost v čemkoli (ve vztazích, v práci, v oblasti zdraví, bydlení nebo kdekoli jinde), pak se ještě hodně načekáte, a kdoví jestli se té lepší budoucnosti pouhým čekáním někdy dočkáte.

Proto je zbytečné zabývat se tím, co přijde za půl roku, za rok nebo za deset let, protože o tom, co přijde, si rozhodujeme svým současným konáním sami. Píšu o tom hodně v knize „O svém životě si rozhodujeme sami“, kterou seženete pouze na mém webu knihy-holoubkova.cz.

A je zbytečné zabývat se i tím co bylo, protože to již proběhlo, a vám nezbývá než jen to, se z toho nějak poučit. Něco jiného je, pokud se vám minulost nějak sama naléhavě připomíná formou snů, nebo stále se opakujícími situacemi v každodenním žití, jejichž původ vůbec nechápete. V takových případech je třeba použít některou z terapií, která pracuje s podvědomím (regresní terapii, kineziologii aj.), a to co se vám stále vrací a narušuje vaše klidné žití, je třeba odhalit a pročistit, jinak vám to nedovolí rozvíjet se dál. Pokud takové problémy řešit nemusíte, pak se udržujte neustále v tom, co je tady a teď, a nepřebíhejte ani do minulosti ani do budoucnosti (ani jeden jediný den).

Vše, co potřebujete ke svému rozvoji, máte k dispozici v každém jednotlivém okamžiku každý den. Jen je třeba to pochopit a správně s tím pracovat. Pojem času jsme si vytvořili my lidé, abychom mohli v tomto světě nějak fungovat a domlouvat se s druhými lidmi. V nehmotném světě, kde vzniká veškerá realita, ale žádný čas neexistuje. Tam je jen věčně přítomný okamžik, jehož je třeba využít co nejlépe.

Já u sebe naprosto přesně vím již třicet let, jakou povahu si chci svou snahou vytvořit, i jaký život chci žít v práci i v soukromí. A protože své vize znám, pracuji dennodenně na tom, abych v souladu s tím, kým chci být i jak chci žít skutečně dennodenně žila i jednala, a nikdy jsem z této vize neuhnula nikam jinam. Uhýbat musíme jiným směrem většinou tehdy, když naše sny byly nereálné nebo zmatené, velikášské nebo povrchní, nebo naše postoje nesprávné. Pak nás život musí zastavovat, aby nás nasměroval na cestu, kterou máme jít. Přitom naše duše ví naprosto přesně, kudy chce jít i kam chce dojít. To jen naše mysl nás ženě často jiným směrem a své duši vůbec nenasloucháme.

Proto občas říkám svým klientům, když mi při konzultacích sdělují své vize, z nichž vidím hned, že jsou to jen sny zaměřené na honbu za ziskem nebo slávou: „A co chce vaše duše?“ A oni na mě hledí a vůbec neví o čem mluvím. Z toho je vidět, jak málo lidé sami sebe znají. Proto musím často lidi vracet k sobě samým, aby se oprostili od toho, co do nich naprogramovali rodiče, přátelé, partneři, školy i společnost ve které se pohybují, a začali konečně naslouchat sami sobě.

Proto se naučte dennodenně zklidňovat, a začněte si v myšlenkách, vizích i citech tvořit realitu, jakou chcete skutečně mít (v podobě své povahy, vztahů, práce, bydlení…). Nesmíte si ale tyto vize blokovat ani jedinou vlastní negativní myšlenkou ani emocí, a to nikdy!!!!, a musíte začít dennodenně v souladu s tím co chcete konat, protože o tom nestačí jen snít. Když toto dokážete, pak již převádíte své sny do reality a nemusíte na nějaké zviditelnění svých snů čekat dlouhé roky nebo celý život. Při tomto postoji již skutečně žijete to, o čem jste vždy snili. Takto si řídíme svůj život i osud sami.

Pokud si myslíte, že je snadné takto jednat, tak si to vyzkoušejte. Plno lidí nevydrží dělat to co jsem právě popsala ani týden nebo měsíc, natož aby v souladu s tím žili celý život. A nedokáží to proto, protože jim chybí pevná víra, vůle i trpělivost.

Pokud si myslíte, že je nereálné takto žít, tak se hluboce mýlíte. Já takto vědomě žiji, a dokázalo takto žít mnoho jiných lidí.

Toto vše a mnohé další zásady popisuji v mých knihách. Velké množství lidí ale čte mé knihy (i knihy jiných autorů) velmi povrchně. Přesvědčuji se o tom osobně dennodenně. Proto hledají stále někde jinde něco jiného, jen aby jim to přineslo rychlé štěstí, a pak se diví, že ve svém životě nedosáhli ani spokojenosti ani skutečného klidu ani čehokoli jiného, po čem toužili.

Pokud chcete dobře pochopit to, co jsem nyní psala, přečtěte si tento článek pomalu tolikrát, kolikrát to bude třeba, dokud skutečně hluboce nepochopíte, co všechno je třeba dodržet. Je to ve skutečnosti velmi jednoduché. Jen to dělat, dělat to správně a vytrvat u toho.

Pokud byste si s tím i přesto nevěděli rady, ráda vám kdykoli pomohu i v osobní konzultaci, kde rychle odhalím, čím sami sebe stále brzdíte, že se nemůžete hnout z místa.

 

Pěkný víkend všem.
Miroslava Holoubková

(spisovatelka a poradkyně v oblasti osobního a duchovního rozvoje)

www.knihy-holoubkova.cz

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz