Snažme se dobře chápat zákon rovnováhy

Rovnováha je jedním ze základních zákonů přírody, a tento zákon platí i pro lidi (pro jednotlivce i celou společnost). Tento zákon říká, že jakmile se něco výrazně a dlouhodobě odchýlí od zdravé rovnováhy, bude muset přijít nějaké zastavení, které toto vychýlení vyrovná.

Proto mě období zastavení, kdy je zastaven buď nějaký jedinec nebo celá společnost nikdy nerozhazují a zůstávám dál v klidu, protože chápu, že to tak musí být.
 

Něco jsme v některých nebo také v mnoha směrech přeháněli, proto to nyní musíme obdobími uskromnění vyrovnat. Je to naprosto spravedlivé a nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat. Platí to pro všechny oblasti života (peníze, požitky, jídlo, sex, pití, práci, vztahy, výchovu dětí, zacházení s přírodou…). A vliv tohoto zákona pocítíme i tehdy, když něco dlouhodobě zanedbáváme (starost o rodinu, péči o své zdraví, problémy, které odsouváme místo abychom je řešili...). 
 

Tento zákon je dobře popsán v knize „O svém životě si rozhodujeme sami“, kde je podrobně rozebrán i s mnoha konkrétními příklady. V knize jsou tato vybočení od zdravé rovnováhy nazývána extrémy.
 

Kdybychom žili opravdu vyváženě, nemuseli bychom nikdy tato období zastavení zažívat. Protože nám ale často nedochází, že každé vybočení od zdravé rovnováhy přinese vždy nějaké vyrovnání, bereme své chování na lehkou váhu, a bohužel tak jedná většina společnosti.

Pokud se však poučíme, opravdu poučíme, tato období se přestanou dít, protože začneme žít konečně v souladu s přírodou. O to však musíme usilovat všichni. Pokud se nepoučíme, budou tato období úpadků i nemocí přicházet dál a dál, dokud nám to všem jednou nedojde. V tom jsou zákony přírody naprosto spravedlivé.

 

Krásné dny všem.
Miroslava Holoubková


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz