Syndrom vyhoření


Do stavu, kdy se člověk cítí na konci svých sil, se můžeme dostat všichni. Syndrom vyhoření je důsledkem dlouhodobého stresu i přetěžování, kdy lidé pokračují ve svých aktivitách i přesto, že na sobě cítí, že již nemohou dál. A protože se situacemi do nichž se dostali nic nedělají a jedou dál jako rozjetý stroj, který se nedokáže zastavit, dovedou svůj organizmus stavu, kterému se říká syndrom vyhoření.


Jaké jsou příznaky (projevy) syndromu vyhoření:

Nesoustředěnost, slabá výkonnost, popudlivost, cynismus, nezájem, apatie, neochota pracovat dál s lidmi, touha po úniku někam, kde by měl člověk klid… V tomto stavu také lidé začínají pochybovat o tom, zda má to, co dělají i oč usilují ještě nějaký smysl.

Na fyzickém těle se může syndrom vyhoření projevit bolestmi hlavy, křečemi v zádech, žaludečními problémy, brněním některých částí těla, záškuby i jinými projevy.

 

Jak se syndromu vyhoření zbavit

Je naprosto nezbytné v práci polevit a víc odpočívat, a naučit se odpočívat pravidelně a ne až když je člověk nemocný nebo na dně. 

Je také důležité přehodnotit své postoje i priority i další životní směřování.

Je třeba naučit se organizovat si lépe svou práci doma i v zaměstnání.

Je třeba do určitých činností zapojit i své okolí nedělat vše sám.

Někteří lidé se musí naučit odmítat lidi, kteří po nich stále něco chtějí.

A v některých případech je nutné opustit profesi, která člověka vyčerpala a začít dělat něco jiného.


Já, pokud bych si své postoje neustále vědomě nehlídala, měla bych též předpoklad skončit se syndromem vyhoření, protože věnuji velké množství času svému povolání i práci v domácnosti, a to se na člověku vždy podepíše, když nedodržuje zároveň i jiné životní zásady, které ho udržují v harmonii.

O těchto zásadách píšu v knihách zaměřených na seberozvoj, a pokud si najdete čas přečíst si je opravdu pečlivě a budete se zásadami v nich řídit, vyřešíte nejen syndrom vyhoření, pokud vás postihl, ale celý svůj život (to, jak se cítíte, své vztahy, své povolání i mnohé jiné záležitosti, které vás trápí).

Seberozvojem se zabývám 30 let, a pomáhám s ním i druhým lidem již 23 let.

Na téma seberozvoj jsem napsala deset knih a další postupně dokončuji. Máte-li chuť udělat něco se svým životem, mé knihy vám pomohou. Naleznete je na webu knihy-holoubkova.cz pod odkazem knihy. Mé knihy seženete pouze na mém webu, protože knihkupcům ani distributorům je od roku 2019 již nedávám.

Nehledejte řešení svých problémů ve složitostech. Problémy mají vždy snadná řešení. Jen je třeba některým zásadám porozumět a řídit se jimi. 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz