Učte se kvalitně vyhodnocovat situace, které se vám dějí

Když se zamýšlíme nad svým životem, většinou víme, co chceme. Už ale nedokážeme často odhalit, proč nemáme to, co chceme. Proto vám k tomuto tématu poskytnu pár rad.

Kdykoli posuzujte nějakou situaci, je třeba klást si různé otázky, na které je třeba nalézt skutečně pravdivé odpovědi. Stačí jedna jediná lež sám sobě a pravdu se vám nepodaří odhalit.

 

Uvedu jeden příklad:

Žena si stěžuje na to, že jí partner doma s ničím nepomáhá. Když budete situaci posuzovat jen na základě této informace, mohli byste jí poradit, ať se takového partnera zbaví. To ale může být také špatná rada. Proto je třeba zajímat se vždy o hlubší souvislosti, abyste pravdu skutečně nalezli. Abyste ji nalezli, budete se muset hodně ptát a budete se muset navíc správně ptát. 

  • Analýzou můžete přijít na to, že muž ženě nepomáhá možná proto, protože je sám tak sedřený, že nemá již další čas na to, aby pomáhal ženě ještě v domácnosti.
  • Nebo můžete přijít na to, že jí nepomáhá proto, protože žena se doma neustále jen válí a čeká jen až partner přijde domů, aby dělal to, co měla dělat ona.
  • Nebo můžete přijít na to, že jí nepomáhá proto, protože vše, co udělá, žena jen kritizuje, stále na všem něco vidí, nic nepochválí, nic neocení...
  • Nebo má pravdu žena, že ona se stále jen snaží, muž jí ale s ničím nepomáhá. Přitom sám nemá na práci nic jiného. 

Vidíte, jak je důležité po pravdě pátrat? Teprve až situaci rozeberete do hloubky, můžete dělat závěry o tom, kde je příčina problému i jak ji řešit. Jinak budete činit špatné volby.

Na toto téma jsem napsala knihu "Jak správně analyzovat", protože dlouholetá praxe mě přesvědčila o tom, že lidé analyzovat správně neumějí (sebe, druhé lidi ani život).

Uvedu jiný příklad:

Toužíte velmi po dětech, nedaří se vám ale tohoto snu dosáhnout. Začnete-li pečlivě vyhodnocovat své postoje, možná zjistíte, že jste kvůli tomu ve velké psychické i mentální nepohodě, která může proudění energií ve vašem těle silně brzdit. Nebo se možná milujete jen v době ovulace a myslíte si, že jsou to jediné dny, kdy můžete otěhotnět, a ostatní dny se milování vyhýbáte. Možná máte po všech těch pokusech včetně umělého oplodnění k milování takový odpor a milujete se s takovou nechutí, že se to též někde projeví. Možná jste naštvaní na Boha i na celý svět, že právě vám se nedaří děti mít, a vnímáte to jako velikou nespravedlnost. Možná nedokážete nechat celému tomuto procesu volný průběh, a i když si myslíte, že se snažíte, stejně vám to nejde a jste stále v křeči i ve stresu. Možná nepřijímáte plně ani svého partnera, na kterém vám vadí tolik věcí, že jste vůči němu ve skutečnosti uzavření.

Kdybyste šli hluboko do svého podvědomí formou regresí, meditací nebo jiných metod, které s podvědomím pracují a které v mých knihách učím, zjistili byste možná další důležité souvislosti, které sahají až do minulých životů. Znám případy, kdy žena v minulosti porodila děcko, protože ale nechtěla, aby se to někdo dozvěděl, odložila ho ke dveřím kláštera v naději, že se tam o něj postarají. Jiný muž měl v minulosti ženu i děti, protože ale trpěl pocitem, že se o ně nedokáže postarat, vyřešil to tím, že se utopil. S těmito poznatky pak nebudete zazlívat Bohu, že vám děti nyní nepřeje, ani nebudete říkat, že je nespravedlivé, že právě vám není přáno děti mít, ale budete prosit spíš o odpuštění za to, co jste kdysi svými rozhodnutími způsobili. A možná, že až právě toto uděláte, upřímně uděláte, a odevzdáte vše vyššímu duchovnímu řízení, pak vám i duchovní energie začnou pomáhat, aby vše bylo jinak.

Ráda bych ještě dodala, že záměrem sebezkoumání není žít v pocitech viny, když pravdu odhalíte. Cílem sebezkoumání je hlubší uvědomění. Když k němu dospějete a začnete chápat různé provázanosti, pak začnete zaujímat k situacím, které řešíte, mnohem lepší postoje.

Tento příklad jsem uvedla, abych vám ukázala, jak je důležité znát i ovládat některé techniky, které vám odhalí hlubší souvislosti, které nemusíte pouhou logikou vůbec odhalit. Mezi metody, které vás naučí pracovat s podvědomím, patří psychoanalýza, meditace i regresní terapie. Pokud byste se chtěli naučit tyto metody ovládat, postupy naleznete v knihách, které jsem na tato témata napsala. Knihy naleznete na mém webu pod odkazem knihy.

Další způsob, jak můžete situace hodnotit:

Nyní vám ukážu návod opět přes techniku analýzy.
Vyhodnocovat je třeba vždy své fyzické postoje, své myšlení, svou psychiku, komunikaci i stavy duše.

Jak zacházím se svými emocemi? Například: Jak projevuji své emoce? Nedusím v sobě nějaké napětí? Mluvím včas o tom, co mě trápí? Netrápím se něčím dlouhodobě? Necítím v nějaké oblasti života nějaké nejistoty nebo pocity nedostatečnosti? Věřím si? Naplňuje mě to, co dělám? Mám pocit, že je má práce (snaha) dostatečně oceněná doma i v zaměstnání? Atd. Otázek si musíte položit mnoho a na všechny si musíte pravdivě odpovědět.

Co se odehrává v mé mysli? Neshazuji nějak sama sebe (sám sebe) v některé oblasti? Nestěžuji si nějak na to, že mi život nepřeje? Neblokuji se nějakými nesprávnými (přežitými názory)? Neovládá mě pýcha? Atd. Opět je třeba si na všechny otázky pravdivě odpovědět.

Jak komunikuji? Komunikuji s lidmi vřele? Umím se ozvat, když mi něco vadí? Jednám při komunikaci slušně? Atd.

 

Jak zacházím se svým fyzickým tělem? Hýbu se nějak pravidelně? Cvičím? Sedím dobře u počítače? Nemám již špatnou matraci v posteli? Atd.  Položit si musíte i mnoho jiných otázek na které je třeba si poctivě odpovědět. Na každou z nich.

 

Jak zvládám skutečné činy? Jdu si za tím co chci formou rozhodných činů? Pokud ne, čeho se bojím? Jsem ve svých postojích důsledný? Jsem trpělivý? Jsem pracovitý? Pracuji systematicky nebo jen občas? Atd.


Jaká je má víra? Věřím tomu, že mi vyšší síly sešlou to, po čem toužím a že mě v tom bezmezně podpoří, když půjdu správnou cestou a nebudu dělat nic, co by bylo v rozporu s vyššími duchovními zákony? Věřím tomu stoprocentně? Nebo mám strach a nevěřím vyšší pomoci? Anebo věřím jen napůl? Nalaďuji se pravidelně na své vnitřní duchovní průvodce? Nebo si myslím, že jsem tak silný, že žádnou pomoc shora nepotřebuji?

Takto postupujte u každého problému, který vás trápí. Vždy vyhodnocujte všechny tyto oblasti. Je ale třeba umět se správně ptát, protože otázek musí být položeno mnoho. Navíc si vždy musíte klást otázky k tématu, které řešíte, na to nesmíte nikdy zapomínat, a na každou otázku je třeba si správně odpovídat.

Až odpovědi najdete, měli byste to, co vás brzdilo, začít co nejdříve napravovat. Pamatujte, že příčiny leží vždy jen v našich vlastních postojích. Proto je třeba hledat odpovědi jen ve vlastním nitru a ne někde jinde.

 

Hodně štěstí všem.
Miroslava Holoubková


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz