Učte se kvalitně vyhodnocovat situace, které se vám dějí

Když se zamýšlíme nad svým životem, většinou víme, co chceme. Už ale nedokážeme často odhalit, proč nemáme to, co chceme.

Proto je třeba klást si i následující otázky, na které je třeba nalézt skutečně pravdivé odpovědi.

1. Konám i žiji skutečně v souladu s tím, co chci?

2. Neblokuji se sám něčím v dané oblasti, kterou vyhodnocuji (svým myšlením, emocemi nebo nějakými konkrétními postoji)?

Stačí jedna jediná lež sám sobě, a pravdu se vám nepodaří odhalit.

 

Uvedu jeden příklad:

Toužíte velmi po dětech, nedaří se vám ale tohoto snu dosáhnout. Začnete-li pečlivě vyhodnocovat své postoje, možná zjistíte, že jste kvůli tomu ve velké psychické i mentální nepohodě, která může proudění energií ve vašem těle silně brzdit. Možná se milujete jen v době ovulace a myslíte si, že jsou to jediné dny, kdy můžete otěhotnět, a ostatní dny se milování vyhýbáte. Možná máte po všech těch pokusech včetně umělého oplodnění k milování takový odpor a milujete se s takovou nechutí, že se to též někde projeví. Možná jste naštvaní na Boha i na celý svět, že právě vám se nedaří děti mít, a vnímáte to jako velikou nespravedlnost. Možná nedokážete nechat celému tomuto procesu volný průběh, a i když si myslíte, že se snažíte, stejně vám to nejde a jste stále v křeči i ve stresu. Možná nepřijímáte plně ani svého partnera, na kterém vám vadí tolik věcí, že jste vůči němu ve skutečnosti uzavření. Kdybyste šli hluboko do svého podvědomí formou regresí, meditací nebo jiných metod, které s podvědomím pracují, zjistili byste možná další důležité souvislosti, které sahají až do minulých životů. Znám případy, kdy žena v minulosti porodila děcko, protože ale nechtěla, aby se to někdo dozvěděl, odložila ho ke dveřím kláštera v naději, že se tam o něj postarají. Jiný muž měl v minulosti ženu i děti, protože ale trpěl pocitem, že se o ně nedokáže postarat, vyřešil to tím, že se utopil. S těmito poznatky pak nebudete zazlívat Bohu, že vám děti nyní nepřeje, ani nebudete říkat, že je nespravedlivé, že právě vám není přáno děti mít, ale budete prosit spíš o odpuštění za to, co jste kdysi svými rozhodnutími způsobili. A možná, že až právě toto uděláte, upřímně uděláte, a odevzdáte vše vyššímu duchovnímu řízení, pak vám i duchovní energie začnou pomáhat, aby vše bylo jinak.

Ráda bych ještě dodala, že záměrem sebezkoumání není žít v pocitech viny, když pravdu odhalíte. Cílem je hlubší uvědomění. Když k němu dospějete a začnete chápat různé provázanosti, pak začnete zaujímat k situacím, které řešíte, mnohem lepší postoje.

Tento příklad jsem uvedla, abych vám ukázala, jak je důležité znát i ovládat některé techniky, které vám odhalí hlubší souvislosti, které nemusíte pouhou logikou vůbec odhalit. Mezi metody, které vás naučí pracovat s podvědomím, patří psychoanalýza, meditace i regresní terapie. Pokud byste se chtěli naučit tyto metody ovládat, postupy naleznete v knihách, které naleznete na mém webu.

Hodně štěstí všem.
Miroslava Holoubková


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz