Úkoly pro osobní a duchovní rozvoj


1. Práce s myšlením

Založte si složku v počítači a tu si nazvěte například „Jak přemýšlím já sám.“ Nic nepište na nějaké volné papíry, které někde najdete. Vše mějte psané v nějaké složce v počítači, kterou si pro tento účel založíte.

Poté si do této složky vypište všechny negativní věty, které vyslovujete nahlas nebo si je říkáte i v duchu, ať se tyto věty týkají jakékoli oblasti života. Jednotlivé oblasti od sebe mějte oddělené. Je to důležité. Například:

Co si myslím sám o sobě.

Co si myslím o úspěchu v životě (i o vlastním úspěchu).

Co si myslím o mužích (ženách).

Co si myslím o nějakém konkrétním člověku.

Zde již musíte myslet na nějakou konkrétní osobu kterou třeba moc nemusíte (kamaráda, partnera, sourozence, nadřízeného, kolegu, politika...) a k této osobě pravdivě napište co si o ní myslíte.

Co si myslím o partnerských vztazích (manželství).

Co si myslím o sexu.

Co si myslím o svých rodičích.

Co si myslím o výchově dětí.

Co si myslím o životních povinnostech.

Co si myslím o penězích.

Co si myslím o spravedlnosti.

Co si myslím o duchovním světě (nebo o duchovním rozvoji).

Co si myslím o Bohu.

Co si myslím o vzdělávání (i vlastním vzdělávání).

Co si myslím o lékařích.

Co si myslím o vlastním zdraví (mentálním, psychickém i fyzickém).

Co si myslím o stáří.

Co si myslím o smrti.

Co si myslím o znovuzrození (reinkarnaci).

Co si myslím o světě a jeho vývoji.

Co si myslím o obdobích samoty.

Co si myslím o různých omezeních, která člověka potkávají v různých oblastech života.


Pamatujte, že je třeba vypisovat jen negace. Pokud jakýkoli svůj názor jen trochu překroutíte nebo pozměníte, aby byl přijatelnější pro někoho, kdo by mohl vaše poznámky číst, budete ztraceni a nic se nezlepší. Vaše poznámky nikdo číst nebude. Jsou to jen návody pro vás, které potřebujete mít nějaký čas stále na očích. Proto pište jen pravdu. Odpovědi hledejte několik dnů a třeba i týdnů. Kdo je vypíše během pár minut, ten na sobě do hloubky vůbec nepracuje.

Pokud se domníváte, že tento bod zvládáte, pak již vás nemohou ovládat žádné negativní myšlenky a pak již nemůžete mít ani mnohé problémy. Nevěříte tomu? Pamatujte, že vše vychází hlavně z našeho myšlení, a to způsobuje vše, co se nám následně děje. Proto je třeba začít s poctivou prací právě na oblasti vlastního myšlení.

Pokud si budete třeba i jen v duchu o někom myslet, že je debil, nemůžete očekávat ani vnitřní pohodu ani dobré vztahy s daným člověkem.

 

Až budete mít první bod hotový, připište si ke každému jednotlivému názoru, kde jste k němu přišli.

Uvažoval tak některý z rodičů nebo někdo jiný z rodiny? Uvažoval tak někdo z partnerů? Uvažují tak lidé ve společnosti? Uvažují tak někteří učitelé (na školách nebo duchovní učitelé)? Uvažují tak lékaři? Vytvořil jsem si tento názor sám na základě negativních životních zkušeností? Kde jste ke každému jednotlivému názoru přišli? Odhalte to.


Poté se zamyslete nad tím, co pozitivního vám i vašim blízkým tyto způsoby uvažování skutečně přinesly. Zamyslete se nad tím u každé jednotlivé věty, kterou si vypíšete.  

 

Až budete mít toto vše poctivě zpracované, budeme pokračovat dál, protože práce na oblasti myšlení zdaleka nekončí. Na tomto a mnoha dalších příspěvcích, které budu zveřejňovat, vám ukážu, jak vypadá skutečně poctivá a systematická práce na sobě. Bude toho mnoho. Proto jednotlivé úkoly nezanedbávejte. Jinak později nebudete vůbec stíhat.

Pěkný den všem.

Práci s oblastí myšlení se zabývám podrobně v knihách "Poznejte dobře sami" sebe a v knize "Jak správně analyzovat."

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz