V každé oblasti života fungují jasně daná pravidla.


Platí to v oblasti vztahů, výchovy dětí, v oblasti stravování, v oblasti léčení, v oblasti peněz, v oblasti komunikace, v oblasti osobního i duchovního rozvoje, v oblasti zemědělství, chovatelství, v oblasti chemie, v oblasti techniky i v jiných směrech.

Chcete-li kterékoli z těchto oblastí dobře porozumět, budete se muset o tato pravidla zajímat, budete je muset pochopit (odhalit) a řídit se jimi.

Uvědomte si, že všechny životní oblasti mají své postupy i zásady, které když nebudete správně vyhodnocovat, nebude vám daná oblast fungovat, protože jí nebudete rozumět, a tím pádem v ní budete i chybovat.

Kdo nepochopí, že bez pravidel nemůže fungovat žádná oblast života, bude si dělat, co chce, a pak musí počítat jen s negativními následky, které budou trvat tak dlouho, dokud dotyčný nezmění své postoje v dané oblasti správným směrem.

 

Uvedu nějaké příklady, abyste věděli co tím myslím:


Oblast chemie
– Nevyhodnotíte-li správně určité chemické reakce, může vlivem toho vzniknout jiná směs (barva, sloučenina…), a vlivem toho může dojít například k výbuchu.

Oblast fyziky – Nevyhodnotíte-li správně problém, který řešíte, můžete vlivem toho zničit dané zařízení (například u elektrárny). Příčina může být ve vašem nesprávném závěru, a vlivem toho i v nesprávném postupu.

Oblast lékařství, dietologie, stravování atd. – Nevyhodnotíte-li správně jakýkoli zdravotní problém, nemůžete stanovit ani správný způsob léčby, a vlivem toho se pacient neuzdraví. V horším případě může ochrnout, nebo ho můžete nevhodnými postupy otrávit, nebo dokonce zabít.

Oblast stavebnictví – Nevyhodnotíte-li správně, co je třeba, nemůžete dodržet ani správné postupy, a vlivem toho bude stavba nefunkční, nebo dokonce spadne. Uvedu jeden příklad. V obci, kde bydlím, stavěla jedna firma patrový rodinný dům. Když měli dům pod střechou, zjistili, že udělali v celém domě stropy v úrovni výšky futer, takže se v domě nedalo bydlet. Proto museli vše zbourat až na úroveň přízemí a vše stavěli znovu.

Oblast pěstitelství – Když nebudete vědět, kdy například sázet brambory, jak o ně pečovat i kdy je sklízet, těžko nějaké kvalitní brambory vypěstujete, pokud vůbec nějaké vypěstujete. To samé se týká pěstování rajčat, péče o ovocné stromy i čehokoli jiného, čemu se chcete věnovat, včetně péče o květiny.

Oblast partnerských vztahů – Nebudete-li ve vztahu přemýšlet o tom, které postoje jsou skutečně správné, abyste si vztah udrželi a měli ho skutečně kvalitní, nebudete ani správně jednat, a vlivem toho vám nebude vztah fungovat a může se i rozpadnout. Proto je třeba rozumět dobře tomu, na jakých principech vztahy fungují, a těmito zásadami je třeba se důsledně řídit.

Oblast psychologie – Nebudete-li znát postupy, jak správně rozebrat vlastní povahu nebo povahu jakékoli jiné osoby, pak také nikomu nepomůžete, nebo mu budete dávat špatné rady, které ho jeho potíží nikdy nezbaví.


Vidíte, jak je třeba dodržovat v každé oblasti života jasně daná pravidla, chcete-li, aby vám daná oblast fungovala? Neberte tyto rady na lehkou váhu, protože porozumění různým oblastem vede k úspěchu a neporozumění vede vždy k selhání.


Chcete-li se naučit těmto pravidlům rozumět, přečtěte si některé mé knihy. Pomohou vám se vztahy, se sebepoznáním, se životním nasměrováním, s chápáním života i toho, jak život funguje, atd.

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz