Vyšší duchovní zákony – zákon vývoje


Zákon vývoje je jedním z vyšších duchovních zákonů, a jako všechny zákony má svá jasná pravidla.

Zákon vývoje říká, že pokud se má něco (nebo někdo) někam posouvat, musí nejprve vše staré a nefunkční zaniknout, aby to uvolnilo cestu něčemu lepšímu.

Chcete-li se někam posouvat v jakékoli oblasti života, budete muset staré nesprávné postoje ve svém jednání nahradit postoji novými (lepšími), protože bez této změny se nikam neposunete. Do závorky jsem napsala slovo lepšími, protože někteří lidé své postoje sice mění, jejich nové postoje jsou ale stejně nevyzrálé jako postoje předchozí, takže tím vlastně vůbec nic nevyřešili a tím pádem i jejich problémy dál trvají. Jiní lidé se naopak změnám brání jak jen to jde, a proto mají také problémy, protože bez změn není možnost vývoje. Uvedu nějaké příklady:

Chcete-li zlepšit nefungující vztah, bude třeba, abyste vy i váš partner nahradili své postoje v současném vztahu lepšími postoji. Pokud to oba dokážete, vztah začne opět fungovat. Nedokážete-li to, vztah se rozpadne a každý si půjde dál svou cestou. Nebo se nerozpadne, nebude ale nikdy kvalitní, protože vedle sebe budete jen přežívat, a to dále způsobí, že oba začnete stagnovat místo abyste se vyvíjeli a někam se posouvali. 

Chcete-li se někam názorově posouvat, budete muset nejprve odhalit, které vaše názory jsou přežité nebo nesprávné a ty budete muset změnit. Dokážete-li to, začne i váš intelekt sílit. Nedokážete-li to, budete dál intelektuálně stagnovat a nebudete se nikam posouvat.

Chcete-li něco dokázat v oblasti povolání, budete muset nejprve odhalit, jaké chyby sami děláte, že se vám nedaří, a až je odhalíte, budete muset tyto chyby ze svého jednání odstranit. Nedokážete-li to, pak nedokážete nic ani v oblasti povolání.


Zákon vývoje také říká, že chcete-li v jakékoli oblasti života něco dostávat, budete pro to muset nejprve vlastní snahou něco viditelně vykonat, a teprve pak můžete něco dostávat. Opačně to nejde. Kdo zná dobře rčení: "bez práce nejsou koláče", ten ví co mám těmito texty na mysli.

 

Z knihy O svém životě si rozhodujeme sami.

V knize je tento zákon mnohem podrobněji vysvětlený.

 

zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz