Zdraví – To, co nějaký problém vyvolalo, ho dokáže i odstranit.


Rozumíte této větě? Touto zásadou se řídí homeopatie, regresní terapie, psychoanalýza i jiné směry léčení.

Dokud nenajdete příčinu toho, co nějaký problém vyvolalo, nemůžete problém nikdy trvale odstranit. A protože je třeba tuto zákonitost dobře pochopit, uvedu nějaké příklady:


Asi rok mě bolela hodně levá ruka v oblasti lokte a okolo něj. Běhala jsem po různých vyšetřeních, trávila jsem čas na rehabilitacích, mazala jsem si loket mastmi… Nic z toho mi ale nepomohlo. Začala jsem proto pozorně sledovat co s tou rukou dělám, že mě tak bolí, a zjistila jsem, že při psaní u počítače tlačím spodní stranou lokte na hranu psacího stolu, který mám na levé straně zahnutý do oblouku, a někdy jsem se o hranu desky opírala celou rukou od lokte k zápěstí. Proto jsem si začala pozorně hlídat, abych ruku netlačila na hranu stolu, a loket jsem si podložila i měkčí podložkou, a mé problémy od té doby zmizely.


Jedna mladá paní, za kterou chodím občas s vnoučkem na návštěvu, měla neustále velké bolesti žaludku. Doporučila jsem jí, ať sleduje, po čem se její stav zhoršuje a zjistila, že je to po požití česneku. Přestala ho jíst a potíže zmizely.


V roce 2018 mi začaly problémy se žaludkem a lékaři mi zjistili, že mám reflux jícnu, kterým trpí hodně lidí. Brala jsem na to rok léky, stav se ale nelepšil a paní doktorka mi řekla, že to vyléčit trvale nejde. Pro mou povahu ale byla taková odpověď nepřijatelná, protože já hledám vždy příčiny i kroky vedoucí ke skutečnému vyléčení. Proto jsem léky okamžitě vyhodila a začala jsem analyzovat co jsem dělala i jak jsem jednala před tím, než mi byl reflux zjištěn, a zjistila jsem, že jsem se dva roky silně trápila kvůli dvěma nepovedeným operacím, které se odehrály blízko po sobě (jedna byla operace očních víček, která byla nutná, protože kůže navíc mi způsobovala velké bolesti očí, a druhá se týkala ženské operace v době přechodu). Obě tyto operace mi lékaři zvorali a já jsem to psychicky těžce nesla. Navíc po ženské operaci jsem odmítla brát jakékoli hormony i přesto, že jsem měla šílené návaly i stavy pocení mnohokrát denně i v noci. A protože se svými psychickými problémy nikdy nevyhledávám pomoc odborníků a řeším si je celý život sama, nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Když jsem si uvědomila, kde je příčina, okamžitě jsem sama sobě přikázala, že musím dostat své emoce co nejdříve pod kontrolu, nechci-li, aby se můj stav ještě víc zhoršoval. Od té chvíle, kdykoli bych měla sklon tomuto trápení opět propadnout, vždy jsem si okamžitě řekla, že zdraví je mi přednější a hodila jsem vše za hlavu. Takto jsem si své emoce hlídala vědomě víc jak půl roku, a můj stav se výrazně zlepšil. Zcela jsem se ze všeho dostala ale až po dvou letech. V průběhu nemoci jsem upravila i stravu, kdy jsem vyřadila jídla, která žaludku škodí. Hlavní příčinou ale byla psychika. Nyní jím opět vše a problémy již nemám.  

Jedna má klientka trpěla často migrénami. Když jsem s ní analyzovala její situaci, vyšlo najevo, že si sama naprogramovala do své hlavy, že jí po návštěvách u rodičů partnera bude bolet zase hlava. A tak tomu i bylo. Když jsem jí vysvětlila, jaký program si sama vytvořila a začala si hlídat jak přemýšlí, její migrény výrazně ustoupily.

Máte problémy s partnerem nebo s někým jiným v oblasti komunikace? Když začnete pozorně sledovat, jaké vaše reakce komunikaci zhoršují, a tyto reakce nahradíte vhodnějšími postoji i slovy, problémy mezi vámi a druhými lidmi v oblasti komunikace postupně zmizí. Je ale třeba hlídat si i své myšlenky, jak o partnerovi i o jeho chování smýšlíte. I jak smýšlíte o sobě.

Rozpadají se vám neustále partnerské vztahy? Když začnete pozorně sledovat, co může být příčinou rozpadu vašich vztahů, možná zjistíte, že nedokážete být v žádném vztahu věrní. Když tento postoj jednou provždy ze svého jednání odstraníte, vztahy se vám kvůli tomuto postoji rozpadat již nebudou. Nebo můžete zjistit, že od všech problémů jen utíkáte, místo abyste se jim postavili čelem. Když tento postoj změníte a utíkat přestanete, vaše vztahy se již rozpadat nemusí. Příčin rozpadu vztahů je mnoho. Proto musíte ty pravé příčiny vždy hledat a musíte je hledat jen ve vlastních postojích. Nikde jinde.

Máte problémy s nedostatkem peněz a divíte se, proč je k vám osud tak nespravedlivý? Když přestanete bědovat nad svým osudem a začnete poctivě sledovat své postoje při zacházení s penězi, možná zjistíte, že se vám pracovat moc nechce, proto peníze stále nemáte. Nebo když peníze máte, rozházíte je za nesmysly. Možná každého podporujete a každý vás jen finančně využívá, a to vás dostává do finančních potíží. Pravé příčiny musíte opět hledat. Když je naleznete a své postoje změníte, vaše problémy s penězi pominou.

Máte nemocnou svou duši? I příčiny nemocné duše se dají snadno odhalit. Někdy mohou člověka napadnout i různé negativní astrální energie, a pak může mít problémy s tím, že vidí například různé postavy. Nebo mu nějaké neviditelné síly mohou podsouvat, že má něco nekalého udělat (například zabít sebe nebo někoho jiného), a pokud těmto silám nedokáže odolat, může udělat to, k čemu ho tyto síly nabádají. Nebo se dotyčnému může zobrazovat minulost (myslím tím minulé životy) a on nemusí vůbec chápat co se s ním děje. Jak s tím pracovat vysvětluji v mých knihách.


Už rozumíte této větě, že to, co nějaký problém vyvolalo, ho dokáže i odstranit? Když budete pečlivě hledat příčiny toho, co vás trápí, vždy je naleznete. A až je naleznete a správně je podchytíte, vaše problémy zmizí, nebo se výrazně zmírní. A to vždy.

 

Nyní na jednom příkladu naznačím, jak neumíme stále skutečné příčiny nacházet.

Na facebooku mi kdysi k tomuto příspěvku jeden muž napsal: „Přeci mi nechcete tvrdit, že když se spálím na sluníčku, tak mi pomůže jít na to sluníčko znovu a spálit se více.“

Tomuto muži jsem odpověděla: „To, že jste se spálil na sluníčku, není příčina. To je již následek. Odstraňovat se ale musí vždy pouze příčina, a příčinou může být, že jste se buď pořádně nenamazal, nebo jste bral pobyt na Slunci na lehkou váhu a slunil jste se příliš dlouho. Nebo vaše pokožka slunění nesnese a pak je opět příčina ve vašem přístupu, že se Slunci vystavujete, když víte, že to vaší pokožce nedělá dobře. To jsou příčiny. Ne to, že jste se již spálil.

Lidé si velmi často zaměňují následky s příčinami. Proto jsem tento příklad uvedla jako jeden z mnoha.

 

Chcete-li se svými problémy skutečně něco dělat, pomohou vám hodně tyto knihy. V nich se zabývám našimi postoji k životu, ale také tím, abychom se naučili chovat tak, abychom si další problémy svými postoji již dále nevytvářeli.

 

www.knihy-holoubkova.cz

 

 


zpět na články sdílet na facebooku

Mé knihy

Kliknutím na knihu se přesunete k bližším informacím včetně možnosti objednání.

Tel: 724 112 434     @: knihy-holoubkova@seznam.cz