Psychologická poradna

Na této stránce naleznete:

  • psychologickou poradnu
  • manželskou a rodinnou poradnu
  • poradnu zaměřenou na sebeuzdravování

Konzultace vedu tak, abyste měli již po prvním setkání dost kvalitních informací o sobě, o svých problémech i o své životní cestě, s nimiž budete moci začít hned pracovat.

V konzultacích používám i astrologii, o níž se dočtete pod samostatným odkazem astrologická poradna.

Pracuji s lidmi po celé ČR, na Slovensku i v jiných zemích.

Využít můžete jak osobní návštěvu, tak konzultaci on-line.
On-line konzultace v současné době převažují, protože manžel je již v důchodu a potřebuje mít doma více soukromí.

On-line konzultace vyhovují lidem, kteří bydlí daleko nebo v cizině, jsou nemocní nebo neradi cestují. Díky tomu mohou řešit vše z pohodlí svého domova, kde si celou konzultaci též nahrávají jako u osobních setkání.

Psychologická poradna, Miroslava Holoubková

Oblasti na které se zaměřuji:

ico-1
Sebepoznání a práce s povahou
ico-2
Partnerské vztahy
ico-3
Rodinné vztahy
ico-4
Výchova a vedení dětí
ico-6
Oblast povolání
ico-7
Oblast zdraví
ico-5
Duchovní rozvoj
ico-8
a další

Výše jmenované oblasti zahrnují vždy práci s psychikou, s oblastí myšlení i s konkrétními postoji dané osoby.

Mým cílem je, aby se mí klienti snažili dát svůj život do pořádku jako celek, a neřešili jen tu oblast, která jim zrovna nefunguje. Bohužel právě toto hodně lidí dělá. Jakmile se trochu zklidní situace v oblasti, kvůli které za mnou přišli, o další práci na sobě se vůbec nezajímají a vracejí se až když mají další problémy. Já takový přístup nemám ráda, protože tento postoj život člověka ani jeho zdraví nikdy zásadně nezlepší.

Máte-li zájem se sebou i se svým životem skutečně něco dělat, vždy vám ráda pomohu.

Pomohu vám také: s posílením sebevědomí, s nalezením smyslu života, s nasměrováním v různých oblastech života, s organizací času, s pocity vyhoření aj.

Můj ceník i další info naleznete na této stránce úplně dole.


Manželská a rodinná poradna

Každý vztah je třeba budovat, protože žádný vztah nebude fungovat dlouhodobě sám od sebe.

Ráda vám pomohu s čímkoli, co v této oblasti řešíte, ať je vám dvacet nebo šedesát let.

Pokud pracuji s páry, vedu vždy oba partnery k tomu, aby jasně prohlédli, čím oni sami vztah narušují i jak vše napraví, pokud si chtějí vztah udržet.

Pokud zjistím, že nějaký vztah nemá budoucnost, otevřeně to sděluji. Nikdy nikomu ale neradím, aby druhého opustil. Jen jasně ukazuji, na čem bude vztah krachovat a co lze změnit a co ne. To platí i pro rodinné vztahy.

Manželská poradna, Miroslava Holoubková

Pokud nebudete mít domov, kde panuje harmonie, pohoda a klid, nebudete nikdy šťastní, a nepomohou vám ani hromady peněz ani velké majetky ani dovolené čtyřikrát za rok nebo jiné požitky. Na to jednou přijdete sami. Proto usilujte o to, abyste si harmonický vztah i domov vybudovali. Buď to půjde s partnerem, se kterým žijete, nebo s někým jiným, nebo možná zjistíte, že někteří lidé nejsou vůbec schopni harmonii vytvářet a budete se muset rozhodnout, zda se nebudete cítit lépe, když budete žít sami. S tím vším vám ráda pomohu.

Pracuji i s dětmi od věku deseti let.
Dětem pomáhám se sebepoznáním, s učením i s psychickými problémy. Také se sexualitou, kterou dnes mnoho rodičů u malých dětí řeší.

Na konzultaci mám vždy zpracovaný i horoskop dítěte, abych viděla jakou povahu má, i čím nyní prochází.


Péče o zdraví

Oblastí zdraví se zabývám též dlouhé roky.

Zabývám se především vlivem myšlení, psychiky i postojů člověka na jeho zdraví, a tímto přístupem řeším i všechny své problémy.

Při práci na uzdravení nepoužívám žádné léky, žádné přístroje na měření čehokoli ani žádné zázračné pilulky. Pracuji jen s postoji člověka a ráda naučím i vás, jak můžete u sebe tyto energie řídit, chcete-li si zdraví udržet.

Kdybych používala léky, nebyla bych si nikdy jistá, zda jsem se z nějaké nemoci dostala vlivem léků, nebo díky změně vlastních postojů. Proto se lékům vyhýbám, jak mohu.

Učím také, jak žít, aby vás různé nemoci potkávaly co nejméně, a abyste nikdy nenechali své problémy dojít do stavu vážných nemocí (duchovních, duševních i fyzických nemocí). Tento postoj považuji já sama za nejdůležitější a mnohem uvědomělejší.

Péče o zdraví poradna, Miroslava Holoubková

Proč spoléhám především na schopnost vlastního uzdravení

Protože za téměř šedesát let mého života mě lékaři nepřesvědčili o tom, že dokáží lidi jejich nemocí skutečně trvale zbavovat. Nedokázali to ani u mě, když jsem cokoli řešila, ani u mých blízkých, ani u mých klientů, a nedokáží to často ani u sebe i svých nejbližších.

Proto spoléhám na vlastní znalosti, které jsem během 34 let poctivé práce na sobě získala, a v souladu s nimi se snažím žít. Díky tomu jsem se zbavila různých zdravotních problémů, s nimiž jsem se občas potýkala, u nichž mi lékaři tvrdili, že odstranit nejdou (refluxu jícnu, zánětů vedlejších nosních dutin, ženských potíží, které zde nechci jmenovat atd.)

Nyní své zkušenosti ráda předávám komukoli, kdo chce ke svému zdraví i zdraví druhých přistupovat způsobem, který skutečně uzdravuje (jednotlivcům, učitelům, vychovatelům, terapeutům atd.

Užívání antidepresiv

Nejsem také zastánce užívání antidepresiv.
Nikomu však jejich užívání nerozmlouvám, pokud věří tomu, že mu pomohou. Je to volba každého jedince, že dává přednost řešení svých potíží těmito způsoby. Jsem zastánce poctivého úsilí, které by mělo být na postojích každého z nás prokazatelně vidět, a pouze k tomu lidi vedu.

Bohužel ve své poradně se setkávám neustále s tím, že mnozí lékaři předepisují lidem antidepresiva okamžitě při nepříjemných psychických stavech, a předepisují je už i desetiletým dětem, aniž by věnovali lidem, kteří nejsou v pohodě, svůj čas. Přitom práce s lidmi, kteří mají nějaké psychické problémy, vyžaduje hodně času.

Na vině jsou občas i samotní klienti, kteří dávají raději přednost pilulce před poctivou prací na sobě. Přitom v naší zemi existuje dost lidí, kteří by jim rádi pomohli i dokázali pomoci. Bez poctivé snahy terapeuta i klienta je ale veškerá snaha o uzdravení marná.