Péče o zdraví

Oblastí zdraví se zabývám též dlouhé roky.

Zabývám se především vlivem myšlení, psychiky i postojů člověka na jeho zdraví, a tímto přístupem řeším i všechny své problémy.

Při práci na uzdravení nepoužívám žádné léky, žádné přístroje na měření čehokoli ani žádné zázračné pilulky. Pracuji jen s postoji člověka a ráda naučím i vás, jak můžete u sebe tyto energie řídit.

Kdybych používala léky, nebyla bych si nikdy jistá, zda jsem se z nějaké nemoci dostala vlivem léků, nebo díky změně vlastních postojů. Proto se lékům vyhýbám, jak mohu.

Péče o zdraví poradna, Miroslava Holoubková

Proč spoléhám především na schopnost vlastního uzdravení

Protože za téměř šedesát let mého života mě lékaři nepřesvědčili o tom, že dokáží lidi jejich nemocí skutečně trvale zbavovat. Nedokázali to ani u mě, když jsem cokoli řešila, ani u mých blízkých, ani u mých klientů, a nedokáží to často ani u sebe i svých nejbližších.

Proto spoléhám na vlastní znalosti, které jsem během 34 let poctivé práce na sobě získala, a v souladu s nimi se snažím žít.  Díky tomu jsem se zbavila zdravotních problémů, s nimiž jsem se občas potýkala, a u nichž mi lékaři tvrdili, že odstranit nejdou.

Nyní své zkušenosti ráda předávám komukoli, kdo chce ke svému zdraví i zdraví druhých přistupovat způsobem, který skutečně uzdravuje (jednotlivcům, učitelům, vychovatelům, terapeutům atd.)

Učím také, jak žít, aby vás různé nemoci potkávaly co nejméně, a abyste nikdy nenechali své problémy dojít do stavu vážných nemocí (duchovních, duševních i fyzických nemocí). Tento postoj považuji já sama za nejdůležitější a mnohem uvědomělejší.

Užívání antidepresiv

Nejsem také zastánce užívání antidepresiv.
Nikomu však jejich užívání nerozmlouvám, pokud věří tomu, že mu pomohou. Je to volba každého jedince, že dává přednost řešení svých potíží těmito způsoby. Jsem zastánce poctivého úsilí, které by mělo být na postojích každého z nás prokazatelně vidět, a pouze k tomu lidi vedu.

Bohužel ve své poradně se setkávám neustále s tím, že mnozí lékaři předepisují lidem antidepresiva okamžitě při nepříjemných psychických stavech, a předepisují je už i desetiletým dětem, aniž by věnovali lidem, kteří nejsou v pohodě, svůj čas. Přitom práce s lidmi, kteří mají nějaké psychické problémy, vyžaduje hodně času.

Na vině jsou občas i samotní klienti, kteří dávají raději přednost pilulce před poctivou prací na sobě. Přitom v naší zemi existuje dost lidí, kteří by jim rádi pomohli i dokázali pomoci. Bez poctivé snahy terapeuta i klienta je ale veškerá snaha o uzdravení marná.